Magyarázat mindenre

A Magyarázat mindenre valósághű képet ad egy szétszakított nemzetről, egy 18 éves fiú botrányos érettségi vizsgáján keresztül ragadva meg egy megosztott ország lényegét.

(csd)

Rendező: Reisz Gábor
Forgatókönyvíró: Reisz Gábor, Schulze Éva
Ország: Magyarország, Szlovákia
Premier (HU): 2023.10.05.
Forgalmazó: Cirko Film

2023.10.24 Pitch_pls

Mély, személyes film, mélységek és személyek nélkül

Óriási reményekkel ültünk be a moziba, hogy láthassuk Reisz Gábor már külföldön díjazott, dicsért, körbeünnepelt filmjét, hogy aztán az első 40 perc után összenézzünk, és halkan egymás közt feltegyük a kérdést: mikor fog történni valami? Mert a két é... Teljes kritika

2023.10.07 Maron Szilárd

Lehetne ennél jobb?

Zseniális, hatalmas rendezés Reisz Gábor által. Kicsit olyan valóságfilm, a miénk és szerethető. Különösen megfogott az, hogy a szereplők milyen jól árnyaltak. Nem az jön le a cselekményből, hogy az egyik oldal, fúj, a másik jó. Adonyi Gáspár játéka kiváló, azt a fiút mintázza, aki manapság nehezen találja meg a helyét, mikor annyi mindenben kéne, nagy felelősség vár rá. A film emellett jól megmutatja a mai Magyarország helyzetét is. Szerintem tökéletes operatőri munka, vágás, hangok jellemezik az egész alkotást. Javaslom? Hogyne!

2023.10.05 BullDogh

Nekem már Reisz Gábor előző filmje is nagyon bejött. Nagyon átütő a hangulata, a történetmesélése pedig egyszerűen magával ragadja az embert.

2023.10.03 Scanian

Szerintem ez az év egyik legjobb magyar filmje, biztos, hogy még néhányszor megnézem majd.

2023.10.13 janderka

Minél hosszabb, annál zöldebb

A témaválasztás nem lenne rossz – a hazug(gá váló) média erejéről, az emberek egymás elleniségéről, a fiatalok besokallásáról –, de mindent csak karcol a film. Kb. „úgyis tudod, mit akarok mondani, forgasd le magadban, ha többre vágysz!” felfogással.... Teljes kritika

A film 160 581 960 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 77 174 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Magyarázat mindenre elnyerte a velencei filmfesztivál Orizzonti kategória fődíját.Szerző: csd

(2023. 10. 13.)
A Magyarázat mindenre éretten és együttérzően vizsgálja a megosztott magyar valóságot több karakter eltérő szemszögén keresztül. Több

(2023. 10. 04.)
Bizonyítvány mindenkiről
Reisz Gábor új filmje végletes társadalmi-politikai megosztottságunkkal és a magyar néplelket felzabáló indulatainkkal szembesít, miközben egy percig sem papol, hanem letisztult, józan hangon, helyenként keserű humorral épp a párbeszéd lehetőségét keresi. Több
The Morning Show
Hol nézheted: Apple TV+