Jövő nyár

Jövő nyár

Summer to Come

Milán még csak 18 éves, amikor a nyughatatlan srác részt vesz osztálytársaival egy nyári táborban, ahol rövidesen egy szerelmi háromszögbe bonyolódik Annával és Danival. A három fiatal maga mögött hagyja a nagyobb társaságot, hogy a saját útjukat járják.

Az események akkor vesznek… Több

Forgatókönyvíró: Kárpáti György Mór
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.01.12. | Cinego (2023.03.30.) | HBO Max (2023.07.13.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.01.13 Ronin

Eszméletlenül hangulatos film, aminek a kép világával én egyszerűen nem tudtam betelni, szerintem teljesen magával tudja ragadni az embert, bár beismerem, hogy a történet nem kevésbé emészthető.

2023.01.12 piZZola

Nagyon elgondolkodtatja az ember, és emiatt úgy éreztem, hogy nem is igazán voltam ráhangolódva a filmre, de úgy érzem, hogy érdemes adni neki még egy esélyt.

A film 2 666 545 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 886 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a Tallinn Black Nights Filmfesztiválon megkapta a Just Film szekció oklevelét.Szerző: csd

A Jövő nyár premierjére a Tallinn Black Nights Film Festivalon került sor.Szerző: csd

A rendező Erdő című kisfilmje korábban a Berlinale programjában szerepelt, a Provincia pedig Cannes-ban debütált.Szerző: csd

Kárpáti György Mór második nagyjátékfilmes rendezése a 2019-ben megjelent Guerilla után.Szerző: csd

(2023. 06. 02.)
Színjátszókör
Kárpáti György Mór legújabb munkája, a Jövő nyár egy színjátszótábor falai között kicsírázó tragédiát visz végig, miközben maga is leginkább azokra a formagyakorlatokra emlékeztet, amelyeknek inkább előadóik, mintsem nézőik számára van értelme. Több

Értékelés: 5.5/10
(2023. 05. 04.)
Kárpáti György Mór második nagyjátékfilmje egy állami támogatás nélkül készült szerelemprojekt: a Jövő nyár fontos társadalmi témát dolgoz fel, de elvont stílusa miatt nehezen jut el a célközönséghez. Több