Lefkovicsék gyászolnak

Lefkovics Tamás, az együttérző, de konok bokszedző az évek során egyre jobban elhidegült fiától, Ivántól. Iván, aki ortodox zsidó, Izraelben keresett menedéket az apjával való folyamatos konfliktus elől.
Iván Izraelben alapított családot, és kizárólag édesanyjával tartotta a… Több

Rendező: Breier Ádám
Forgatókönyvíró: Breier Ádám, Csaba Bálint
Premier (HU): 2024.02.22.
Forgalmazó: MoziNet

KULCSSZAVAK

2024.02.22 DarkLion

Be kelle vallanom, hogy Szabó Kimmel Tamás engem nagyon meglepett ebben a filmben. Szerintem pályafutása egyik legjobb alakítását hozza, és maga a sztori is nagyon eredeti. Mindenképp érdemes megnézni.

2024.02.15 grufa

Végre egy különleges magyar film, amire már most ebben az évben büszkék lehetünk. Magával ragadó és emberi történet, amilyet nem lát minden bármikor az ember.

A film 63 568 340 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 30 479 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Szófia Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában is szerepelt.Szerző: hp

A film szerepelt a Palm Springs-i Nemzetközi Filmfesztivál programjában.Szerző: csd

A Lefkovicsék gyászolnak a Filmintézet Inkubátor Programjának támogatásával valósult meg.Szerző: csd

(2024. 02. 23.)
A magyar ortodox zsidóságot előtérbe helyező Lefkovicsék gyászolnak egy szórakoztató, de kicsit ellaposodó dráma-vígjáték a családi kötelékekről és a gyász természetéről. Több

(2024. 04. 09.)
Szülői kényszer
A családunkban meglévő kibeszéletlen sérelmek életeket tudnak kényszerpályára téríteni. Ezt a súlyos állítást járja körbe váratlan hangütéssel a Lefkovicsék gyászolnak. Több