A Pásztor (2019)

A Pásztor

Andrea387225   2021. 04. 08.

Független filmként kapott elismerést 2019-ben Los Angelesben. Megérdemelten. Fokozatosan bontja ki a rettenetes történéseket a nyugodt kezdés után. Mélyen megrendítő, hogy képesek voltak emberek ezt megtenni.

Richard Hirschler Nézhetetlen  2020. 09. 13.

Sokkoló

Kijöttem a moziból, az akasztást nem vártam meg, nekem már az addigi jelenetek is emészthetetlenek voltak, inkább nem néztem a filmvászonra. Rajtam kívül egy valaki maradt a teremben. A film valóban megrázó, a maga nemében remek, de csak a fesztiválok közönsége fogja megnézni. Illés korábban egy horror filmet rendezett (A pince). Ez is az volt, márpedig bármennyire is a történelembe ágyazta a rendező a sztorit, tőlem ez a műfaj idegen. A horror kedvelőinek viszont ajánlom.

sonolokojjo   2020. 02. 15.

Látva a film külföldi sikerét tűkön ülve vártam, mikor nézhetem meg. A témája ugyan elég elcsépelt, és nem is tesz hozzá semmit a háborús dráma műfajához, mégis egy tisztességesen elkészített, remek filmnek tartom, amire büszkék lehetünk.

panhnedy   2019. 03. 21.

Az ilyen filme alapján érzékelhető, hogy mennyire nincs még továbbra sem eléggé feldolgozva ez a téma. Szerintem csodálatosan mély, sötét és egyben elgondolkodtató alkotás A Pásztor. Még sokáig agyaltam mindazon, amin láttam. Szerintem érdemes belevágni.

19kiko19   2019. 03. 19.

Illés László legutóbbi rendezése (A pince, 2017) elég gyengére sikerült, A pásztor azonban némileg javíthat a nem túl szerencsés kezdésen. Az operatőri munka is egész jól sikerült, a színek tükrözik a kor hangulatát, nyomasztó légkört teremtenek. Öss... több»

Mantracz   2019. 01. 04.

Nagyon ott van ez a film, elképeszten ütős volt a számomra, egyszerűen tudom, hogy még párszor megfogom nézni. Nagyon komoly témát feszeget, amiből nálam jöhet akármennyi, mégha eléggé nyomasztó is számomra.

A film 57 741 946 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 39 992 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film operatőrét, Tóth Gergelyt a Vegas Movie Awards-on a legjobb operatőrnek járó díjjal jutalmazták.

A film egyik főszerepét alakító Horváth Ákos montreali Art Color Digital Cinema Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a legjobb színésznek járó díjat.

A Pásztor világpremierje augusztus 9-én volt Helsinkiben a Skandináv Nemzetközi Filmfesztiválon, de az alkotást beválogatták a Bécsben megrendezésre kerülő Ausztriai Nemzetközi Filmfesztiválra is.

A Pásztor nem kapott támogatás a Magyar Filmintézettől, így a finanszírozást az alkotók kénytelenek voltak saját zsebből és szponzori támogatásból megoldani.

A Pásztor a felvidéki származású Jókai Ágnes első komolyabb filmszerepe. A színésznőt telefonon kereste meg Illés László, és a direktor elmondása szerint hamar kialakult köztünk az összhang.

A Pásztorban a szombathelyi színtársulat számos művésze feltűnik, köztük Horváth Ákossal, Jordán Tamással és Endrődy Krisztiánnal.

A film cselekménye mindössze egyetlen napot ölel fel.

A film forgatása mindössze nyolc napot vett igénybe, melyet öt hónapos utómunkálatok követtek.

A Pásztor forgatása a rendező és a forgatókönyvíró, Illés László szülővárosa, Szombathely környékén zajlott.

A filmet két kategóriában is díjazták a Skandináv Nemzetközi Filmfesztiválon. Illés László a legjobb forgatókönyv díját kapta, míg Jókai Ágnest a legjobb színésznőnek járó díjjal tüntették ki.