Vélemények: A Pásztor (2019)

qwer   2021. 10. 01.

Nagy várakozással ültem le a film elé, de nem ütött akkorát, mint vártam, sőt. Már az első 15-20 percben erőltetettnek tűnt, ahogyan próbálta éreztetni a magányosan élő pásztor életérzést, a csaknem az egész filmet végigkísérő zene pedig inkább idege... több»

stomachh   2021. 05. 29.

Komoly a téma, de már elcsépelt, és szerintem csak emiatt nem süllyedt még el. Az operatőri munkát dicsérem, az összes többiről már nem nyilatkozhatok pozitívan. Egy nem átgondolt, nem igényesen rendezett, nem jó film.

pj19   2021. 07. 21.

Remek, komoly témát feldolgozó film. Feszült képsorok, kiváló rendezés. Érdekesnek találtam a náci tiszt és a pásztor közötti feszült, néha már-már emberi beszélgetést. Nekem külön tetszett a film zenéje is. Érdemes mindenképpen megnézni.

Andrea387225   2021. 04. 08.

Független filmként kapott elismerést 2019-ben Los Angelesben. Megérdemelten. Fokozatosan bontja ki a rettenetes történéseket a nyugodt kezdés után. Mélyen megrendítő, hogy képesek voltak emberek ezt megtenni.

sonolokojjo   2020. 02. 15.

Látva a film külföldi sikerét tűkön ülve vártam, mikor nézhetem meg. A témája ugyan elég elcsépelt, és nem is tesz hozzá semmit a háborús dráma műfajához, mégis egy tisztességesen elkészített, remek filmnek tartom, amire büszkék lehetünk.

19kiko19   2019. 03. 19.

Illés László legutóbbi rendezése (A pince, 2017) elég gyengére sikerült, A pásztor azonban némileg javíthat a nem túl szerencsés kezdésen. Az operatőri munka is egész jól sikerült, a színek tükrözik a kor hangulatát, nyomasztó légkört teremtenek. Öss... több»

Mantracz   2019. 01. 04.

Nagyon ott van ez a film, elképeszten ütős volt a számomra, egyszerűen tudom, hogy még párszor megfogom nézni. Nagyon komoly témát feszeget, amiből nálam jöhet akármennyi, mégha eléggé nyomasztó is számomra.

panhnedy   2019. 03. 21.

Az ilyen filme alapján érzékelhető, hogy mennyire nincs még továbbra sem eléggé feldolgozva ez a téma. Szerintem csodálatosan mély, sötét és egyben elgondolkodtató alkotás A Pásztor. Még sokáig agyaltam mindazon, amin láttam. Szerintem érdemes belevágni.

Richard Hirschler Nézhetetlen  2020. 09. 13.

Sokkoló

Kijöttem a moziból, az akasztást nem vártam meg, nekem már az addigi jelenetek is emészthetetlenek voltak, inkább nem néztem a filmvászonra. Rajtam kívül egy valaki maradt a teremben. A film valóban megrázó, a maga nemében remek, de csak a fesztiválok közönsége fogja megnézni. Illés korábban egy horrorfilmet rendezett (A pince). Ez is az volt, márpedig bármennyire is a történelembe ágyazta a rendező a sztorit, tőlem ez a műfaj idegen. A horror kedvelőinek viszont ajánlom.