Csak a szél

A kritikusok is jól fogadták, végül a zsűri is nagydíjjal jutalmazta Fliegauf Bence Csak a szél című alkotását a berlini filmfesztiválon. A Berlinale második legrangosabb díjával elismert film a 2008-2009-es magyarországi romagyilkosságok hatására született, amatőr színészekkel.
"Nem az… Több

Forgatókönyvíró: Fliegauf Benedek
Ország: Németország, Franciaország, Magyarország
Premier (HU): 2012.04.05.
Sárkány Lajos
Sárkány Lajos

KULCSSZAVAK

2019.02.21 bbozsi

Mint minden ilyen témájú esetben, csak az járt a fejemben, mit lehet ezzel kezdeni. A film ehhez szemernyit sem visz közelebb, de kiindulási alapnak jó a gondolkodáshoz. Kicsit mellékszál, de nagyon tetszett, hogy a lány és a fiú gyerekkor mennyire jellegzetes és egyetemes.

2017.11.15 Nemecsek

Nagyon megérintett ez a film a rasszizmusról. Igazából nagyon ritkán sikerül úgy összehozni ezt a témát, hogy utána átható is legyen. Ennek a filmnek sikerült.

2017.07.08 SunnyM

Nagyon vártam ezt a filmet, de végül nagy csalódás lett. Nem igazán tudok vele mit kezdeni, ugyanis kettős érzést hagyott bennem. Egyrészt nem mutatott meg többet abból, hogy milyen is előítéletek között élni. Másrészt szerintem inkább elkeni az egész tematikát, túlidealizálja a tisztességet.

A film összbevétele 128 962 dollár volt (imdb.com).