Mindörökké

Ocsenás egy katonai kórházban gyógyul, mindeközben a front nyugatra mozdul el, ez már a hátország. A falu felett épp találatot kap egy utasszállító repülőgép.

Ocsenás a helyi kocsmában megismerkedik Béressel és feleségével, Magitka szellemileg fogyatékos, magatehetetlenül éli… Több

Rendező: Pálfi György
Író: Sándor Tar
Forgatókönyvíró: Pálfi György, Ruttkay Zsófia
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.02.22. | HBO Max (2022.07.02.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.01.20 Tomipapi Nézhetetlen

Ennyire sz@r filmet csak magyarok tudnak csinálni. A szereplők csepürágók. A történet gagyi. A látványvilág gyengécske. A film nem szól semmiről. Teljesen életszerűtlen.

2022.07.16 zolika72

Kis magyar film...

Kicsit mint az országunk. Nem tudjuk, hogy merre tartunk, mit akarunk. Ez a film sem tudja, hogy háborús akar lenni, társadalmi dráma, misztikus film? Egyszóval: magyar. Mint annyi nagyon támogatott magyar film: ki lehetett volna sokkal többet is hozni belőle, de nem akarták! Miért?

2022.02.25 Mirci

Részemről nem volt egy rossz film, de Pálfi György előző rendezése sem igazán győzött meg annak idejeén. A Mindörökké persze ettől függetlenül erőteljes alkotás, amely nagyon mély nyomot tud hagyni az emberben.

2022.02.22 Sonny

Nem akarom azt mondani, hogy telejsen időpocsékolás lett volna a film, de nem igazán tudtom azt sem mondani, hogy még egyszer meg szeretném nézni.

A film Tar Sándor "A mi utcánk" című novelláskötetében található "El, valahová" szövege alapján készült.Szerző: csd

A Mindörökké világpremierjére a Tallinni Fekete Éjszakák Nemzetközi Filmfesztivál versenypogramjának keretén belül került sor.Szerző: csd

(2022. 04. 09.)
A Mindörökké valódi értéke nem is a kísérletezést ezúttal szokatlanul mellőző filmnyelvi külsőségekben, hanem a történet mély rétegeiben zajló és a korszellemet tükröző világvége hangulat hitelességében rejlik. Több

(2022. 03. 19.)
Levadászhatóság
A Mindörökké címe a Miatyánkra utal, ezt egyrészt a főszereplő neve okán gondolom így: Ocsenás, mely a szláv nyelvekben ’Oče naš’ alakban a Miatyánkat jelöli; másrészt rímel Tar Sándor leghíresebb kötetére A te országodra. Több

(2022. 03. 19.)
Végezetül fontosnak tartom megemlíteni, hogy jómagamat 2022. február 24-én, csütörtökön ért az a szerencse, hogy személyesen is megtekinthettem Pálfi György filmjét, annak sajtóvetítésén. A tény – úgy gondolom – magáért beszél. (Ha valaki lemaradt volna róla: Oroszország e napon támadta meg Ukrajnát.) Több
Békeidő
2020