Hakker   2018. 02. 22.

Ez egy jó magyar film. A magyar drámák többségében elég jók. Vecsei Kinga amatőr színészként elég jól alakított, néha kicsit túljátszotta a szerepét, de nem volt rossz a mai magyar színésznők többségéhez képest.

zsfarkas   2016. 02. 02.

Igazi dráma, bár vannak a filmnek hiányosságai. Mondanivalója hiteles, jók a karakterek, magával ragad a történet. tetszett a befejezés jó a dramaturgia, néha kicsit vontatott.

Zsu99   2015. 12. 09.

Érzelmileg megfogó film de nagyon sok hasonlót láttunk már ezért összességében sablon osnak és középszerűek itélem. Egyszeri nézésre szórakoztató de moziban nem érdemes megnézni.

19kiko19   2016. 01. 22.

Nem kétlem, hogy Horváth Lili kiváló rendező, de ebből a filmből 90 perc kicsit hosszú volt. De én ezt csak az alapanyag rovására tudom írni. Szóval vegyes ez, de a négyes jár.

tamas84   2015. 12. 22.

Bár nagyon érzékenyen nyúlt hozzá a szociális témához, mégsem nyűgözött le A szerdai gyerek. Ismerem Lili korábbi kisfilmjeit, azokat nagyon értette, de a nagyjátékfilmes keret szerintem most még kicsit bőnek bizonyult. Ennek ellenére minden elismerésem!

A Saul fia és a Liza, a rókatündér mellett a Szerdai gyerek az idei nemzetközi fesztiválszezon legsikeresebb magyar versenyzője, s végre megérkezett a honi mozikba is. több»

Hogy az elején tisztázzuk: a Szerdai gyerek jó film. Elégedetten csettinthet az ember, hogy megint egy alkotás, amire joggal lehet büszkének lenni. GERA MÁRTON KRITIKÁJA. több»

Bár a magyar filmek betegségei közül jó néhányat felfedezhetünk a Szerdai gyereket nézve, a történet és az atmoszférateremtés van annyira erős, hogy a film behúzza nézőjét. több»