Spirál

Spirál

A film 3 321 405 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 882 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Spirált elismerő oklevéllel jutalmazták a varsói filmfesztiválon. Szerző: hp

Az elsőfilmes, a kolozsvári Filmművészeti Egyetem adjunktusaként dolgozó Felméri Cecília korábbi rövidfilmjeivel több mint 30 díjat zsebelt be a különböző nemzetközi filmfesztiválokon. Szerző: hp

A Spirál elkészülését a Román Filmközpont, az Eurimages és a Filmalap támogatta anyagilag. Szerző: hp

A Spirál forgatása 2018 júniusa és 2019 februárja között zajlott. A munkálatok összesen 28 napot vettek igénybe.Szerző: hp

A Spirál férfi főszerepét az a román színész, Bogdan Dumitrache alakítja, aki korábban a Locarnói Filmfesztivál legjobb férfi főszereplőnek járó díját is elnyerte, de pályája során számos további díjat is besöpört, egyebek mellett San Sebastianban, a Moszkvai Filmfesztiválon és a magyarországi rendezésű Titanic Filmfesztiválon is. Szerző: hp

A film női főszerepét alakító Borbély Alexandra egy interjúban elmondta, hogy kimondottan nagy kihívást jelentett számára, hogy egy cicával forgasson, ugyanis hosszú évek óta fóbiája van a macskáktól. Szerző: hp

A Spirál forgatása a sződligeti horgásztónál zajlott. Szerző: hp

A Spirál a rendező, Felméri Cecília első egészestés mozifilmje. Szerző: hp