Delta

Egy hallgatag fiatalember visszatér a Duna-delta világtól elzárt, vad vidékére. Ez a hely a vízi utak, apró szigetek és a nádas labirintusa, melynek lakói teljesen elszigetelõdtek a külvilágtól. Az ifjú, aki gyermekkora óta nem járt itt, megismerkedik addig soha nem látott húgával. A lány törékeny, félénk és eltökélt. Úgy dönt, testvéréhez költözik annak vízparti kunyhójába. Együtt kezdenek el építeni egy lábakon álló házat távol mindentõl és mindenkitõl, a tó közepére. Egy napon meghívják a falubelieket egy közös lakomára, ám nyilvánvalóvá válik, hogy a földhözragadt helyiek nem fogadják el "természetellenes" kapcsolatukat.

Forgatókönyvíró: Yvette Biro, Mundruczó Kornél
Ország: Németország, Magyarország
Premier (HU): 2009.02.26.

2024.02.18 Schumy1

Nekem kicsit lassú volt, nem kötött le annyira, igaz, komoly témát feszeget, de így se.

2018.07.17 neyto

Kicsit lehangoló volt, de alapjában véve én imádtam a hangulatát az egésznek. Zseniális mű, kár, hogy valahogy nem annyira ismert, vagy nem jutott el a köztudatba, mivel egy nagyon érdekes és komoly témát feszeget.

2017.02.08 matynero

Nagyon ütős alkotás, bár Lajkó Félix nekem nagyon furcsa volt ebben a szerepben, szerintem egyszerűen nem jó színész, mint amilyen zenész. Mindehhez persze az is hozzá tartozik, hogy viszont így nagyon természetesen tudta hozni a karakterét.

Valeria
2020