Rekviem egy álomért (2000)

Requiem for a Dream

GedyPapa   2017. 03. 06.

A film, amit nem tudnék megnézni még egyszer, mert olyan hatást gyakorolt rám, hogy nem tudnám ismét átélni azt. A filmtörténelem szerintem egyik legkiválóbb alkotása, amely bemutatja a szenvedélybetegséget és annak hatásait az emberre. Zseniális szereplők és fenomenális zene, ami ha bárhol bármikor megszólal újra átélhető az, amit akkor megtapasztaltam.

hszpp   2017. 02. 05.

Különös alkotás a drogokrol, s a fuggosegekrol. Nem száraz,emészthető,nehol meg szorakoztatonak is mondanám. Mindenesetre kozepiskolakban igazan kotelezove tehetnek,noha azert vannak benne borzalmas jelenetek is...

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Műfajában az egyik legjobbra sikeredett film. Nekem nem az esetem ez a téma, de ez még engem is lekötött.

Shelby07   2018. 04. 05.

Fantasztikus és egyben nyomasztó is. Maga a történet megrázó, hogy a való életben is lehetnek/vannak ilyenek, akik csak a drognak élnek, és bármit megtesznek, csak hogy egy kis adagot szerezzenek. A színészek nagyon jól alakították a szerepüket, és maga a történet is érdekes, tehát összességében elég jó film, és azért egyszer érdemes megnézni.

indingo   2017. 11. 02.

Nagyon felkavaró film, remek és hiteles alakításokkal. Borzasztó dolog a függőség, bár senkit sem kényszerítenek rá, hogy ilyen eszközökhöz nyúljon.

Ellen Burstyn

Ezt a filmet csak és kizárólag akkor nem ajánlom megtekintésre, ha egyébként is az elkeseredettség poklában érzed magad; akkor csak tovább ránt és elnyel.
Értékelés: 9/10 több»

A filmben sokszor alkalmaztak osztott képernyőt.

(HETEDIK )

Négy eltérő karakter leépülését tárja a film a néző elé.

Világszinten 460 379 930 dollár bevételt eredményezett a Requiem egy álomért.