Rekviem egy álomért (2000)

Requiem for a Dream

GedyPapa   2017. 03. 06.

A film, amit nem tudnék megnézni még egyszer, mert olyan hatást gyakorolt rám, hogy nem tudnám ismét átélni azt. A filmtörténelem szerintem egyik legkiválóbb alkotása, amely bemutatja a szenvedélybetegséget és annak hatásait az emberre.
Zseniális szereplők és fenomenális zene, ami ha bárhol bármikor megszólal újra átélhető az, amit akkor megtapasztaltam.

hszpp   2017. 02. 05.

Különös alkotás a drogokrol, s a fuggosegekrol. Nem száraz,emészthető,nehol meg szorakoztatonak is mondanám. Mindenesetre kozepiskolakban igazan kotelezove tehetnek,noha azert vannak benne borzalmas jelenetek is...

Shelby07   2018. 04. 05.

Fantasztikus és egyben nyomasztó is. Maga a történet megrázó, hogy a való életben is lehetnek/vannak ilyenek, akik csak a drognak élnek, és bármit megtesznek, csak hogy egy kis adagot szerezzenek. A színészek nagyon jól alakították a szerepüket, és maga a történet is érdekes, tehát összességében elég jó film, és azért egyszer érdemes megnézni.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Végre egy film, ami befogadható módon mutatja be a függőséget. Tetszik, hogy nem azt sugallja, hogy mekkora "buli" ez a dolog. A végefelé azért legszívesebben felvágtam volna az ereimet annyira levitt az életről. Csak erős idegzetűeknek tudom ajánlani. Napokkal a film után is visszaköszöntek a képkockák. Durva film, de zseniális! 5*

indingo   2017. 11. 02.

Nagyon felkavaró film, remek és hiteles alakításokkal. Borzasztó dolog a függőség, bár senkit sem kényszerítenek rá, hogy ilyen eszközökhöz nyúljon.

Ellen Burstyn

Ezt a filmet csak és kizárólag akkor nem ajánlom megtekintésre, ha egyébként is az elkeseredettség poklában érzed magad; akkor csak tovább ránt és elnyel.
Értékelés: 9/10 több»

A filmben sokszor alkalmaztak osztott képernyőt.

(Hetedik )

Négy eltérő karakter leépülését tárja a film a néző elé.

(Bogi87 )

Világszinten 460 379 930 dollár bevételt eredményezett a Requiem egy álomért.

(Bogi87 )