Közösség

Vélemény:

 

88 A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső

(1998)

A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső

 
ArpiHajdu és Réci   2017.06.10 15:51
1

"Olyan puska, amivel lőni szoktak?
Ó, látom te vagy itt az agy. Bizony, a puskával lőni szoktak."
Én sosem voltam nagy Guy Ritchie-fan, a filmjei közül sem láttam mindegyiket, de talán éppen ezért nyerte el a tetszésemet az első játékfilmje. Lehet, hogy ma már kicsit ódivatúnak tűnik a Ravasz, az Agy és a két füstölgő puskacső, de nekem ez a filmezési stílus nagyon bejön, nemhiába tartották a rendezőt Európa Tarantinóra adott válaszának. Nagyszerű dumák, páratlan karakterek, jól megkoreografált történet, ahol a több szál természetesen össze fog érni, ám akkor bizony kő kövön nem marad. Eddy, Szappan, Tom és Dudva karakterében ott van minden, amitől a piti bűnöző piti lesz, míg a velük szemben lévő Baltás Harry és Baptista Barryben meg van minden, amitől a nagy gengszter nagy gengszter lesz. A konfliktusukból pedig egy nagyszerű sztorit préseltek ki, amelyből ráadásként nem ők, hanem a börtönből szabadult Vinnie Jones fog jól kikerülni. De még mielőtt szétspoilerezném az egészet, arra buzdítok mindenkit, hogy inkább nézze meg a filmet, ha még nem látta volna, mert ez tipikusan az a kategória, amelyet látni kell, felidézni a párbeszédeket, a szituációkat és a karaktereket. A film "tarantinósnak" tűnik, mégis nagyon egyedi. Ezzel az angol humorral nagyon nehéz versenyezni, s ezt remekül aknázta ki Guy Ritchie, amely ráadásként nemcsak egy vicces, hanem egy ütős gengsztersztorival alapozta meg filmes karrierjét, amelynek következő állomása a Blöff volt!