Közösség

Vélemény:

 

63 Szigorúan piszkos ügyek 3.

(2003)

A záródarab

 
Zsolt Szabó   2023.03.08 09:58
3

Méltán minőségi befejezést kap a sorozat, és „elviekben” lezárást; hogy ez igaz-e, azt döntse el mindenki maga, de tény, hogy eme alkotást már 20 éve lezárták és nem készült el belőle több rész, hiába volt annyira sikeres. Legalább az ázsiaiak le tudnak zárni dolgokat. Nem lehúzni még az utolsó bőrt is a neves és sikeres alkotásairól. A 3. rész mondjuk úgy, hogy egy all star rész, mindenki szerepel benne, aki az első két részben, természetesen a fő történetszál egyértelműen újfent a két beépült nyomozóról szól, csak itt megint más szemszögből megvilágítva a történteket. Ez nem lett annyira kegyetlen rész, mint a második rész. Természetesen eme rész sem veszített fényéből, vagyis a minőségi szintet tudta tartani az előző két részhez képest. A szereplők ugyanolyan jól hozzák szerepüket, a vágás és rendezés is kitűnő, a zene pedig az ázsiai dallamokkal különlegesebbé teszik a történetet. Úgyhogy én csak ajánlani tudom, de ez nem egy ütöm-vágom típusú akció, ez picit másabb és jobb. A történet picit a jelenben, illetve a múltban is zajlik, így oda kell figyelni, hogy ne vesszünk el teljesen a történetben. Visszanyúl az első két részhez, összefüggőek a részekkel. Én simán erre a részre is adok egy 7/10-es osztályzatot. A cselekmény szerintem ebben a részben a legbonyolultabb, de ez csak az időugrásoknak köszönhető, hogy egyszer a múltban, egyszer a jövőben, vagy éppen a jelenben játszódik, de épp ezért nem egy átlagos filmről beszélünk.