Közösség

Vélemény:

 

92 Bátor, a gyáva kutya

Mégis, hogy adhatták le nekünk fényes nappal?! Nagyszerű kiesföldi gyerekkor

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.29 08:28
1

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje volt a Cartoon Networkon. Bár viccesen megjegyezném, hogy felnőtt fejjel így visszagondolva nem is értem, hogy adhatták le, de ezt tudjuk be annak, hogy a mi szerencsénk. Sajnálom, hogy pusztán 4 évadot sikerült legyártani belőle, és nem vitte tovább John Dilworth készítő ezt az igazán érdekes kis világot, amit megalkotott. Sok tanulságos esetet nem kell belegondolni, nem is azért készült, hogy mondanivalója legyen, pusztán szórakoztatás volt a cél, és az sikerült is. A karaktereknek nagyon érdekes, jópofa, változatos személyiséget adtak. Nekem maga a grafika is nagyon tetszett. Érdekes kis világot álmodott meg és vitt a vászonra Dilworth. Gyerekkoromban voltak olyan részek, melyek akkori szemekkel igencsak félelmetesnek tűntek, gondolok itt a gonosz lelkű, Katz nevű furfangos karakterre, vagy éppen arra a részre, amikor hamburgerezni mennek egy malachoz és a feleségéhez. Vagy amikor Muriel rokona, Fura Fred ment látogatóba, azt a részt sem felejtem el soha. Hát voltak érdekes részek, amik miatt igazán különlegesnek tarthatjuk ezt a rajzfilmsorozatot. Nekem a kedvenc karakterem a mogorva Eustace volt, akit semmi más nem érdekelt, csak a televízió és az étel az asztalon. Jó visszagondolni erre az igencsak érdekes rajzfilmre és a benne szereplő figurákra.