Bátor, a gyáva kutya

Bátor, a gyáva kutya

Courage the Cowardly Dog

A befogadott Bátor nem éppen a neve miatt lett bátor, hiszen ő az első kutya, aki elmenekül. Mégis szeretett gazdáit, a kedves Murielt és házsártos földműves Eustace-t kötelességének érzi, hogy megvédje mindenféle paranormális dologtól vagy szörnyektől, amikkel szembe találkoznak a kansasi… Több

Premier: 1999.11.12.

2024.03.16 FREEWAY

A „Courage the Cowardly Dog” egy fantasztikusan különleges rajzfilmsorozat, ami mindig izgalmas és szórakoztató. Courage karaktere szerethető és bátor, és minden epizód tele van izgalmas kalandokkal és vicces pillanatokkal. Nagyon szeretem ezt a sorozatot, és mindig jó időtöltés nézni.

2021.07.29 Laca//Ho/rr/oR//

Mégis hogy adhatták le nekünk fényes nappal?! Nagyszerű kiesföldi gyerekkor

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje volt a Cartoon Networkon. Bár viccesen megjegyezném, hogy felnőtt fejjel így visszagondolva nem is értem, hogy adhatták le, de ezt tudjuk be annak, hogy a mi szerencsénk. Sajnálom, hogy pusztán 4 évadot sikerült legyártani belőle, és nem vitte tovább John Dilworth készítő ezt az igazán érdekes kis világot, amit megalkotott. Sok tanulságos esetet nem kell belegondolni, nem is azért készült, hogy mondanivalója legyen, pusztán szórakoztatás volt a cél, és az sikerült is. A karaktereknek nagyon érdekes, jópofa, változatos személyiséget adtak. Nekem maga a grafika is nagyon tetszett. Érdekes kis világot álmodott meg és vitt a vászonra Dilworth. Gyerekkoromban voltak olyan részek, melyek akkori szemekkel igencsak félelmetesnek tűntek, gondolok itt a gonosz lelkű, Katz nevű furfangos karakterre, vagy éppen arra a részre, amikor hamburgerezni mennek egy malachoz és a feleségéhez. Vagy amikor Muriel rokona, Fura Fred ment látogatóba, azt a részt sem felejtem el soha. Hát voltak érdekes részek, amik miatt igazán különlegesnek tarthatjuk ezt a rajzfilmsorozatot. Nekem a kedvenc karakterem a mogorva Eustace volt, akit semmi más nem érdekelt, csak a televízió és az étel az asztalon. Jó visszagondolni erre az igencsak érdekes rajzfilmre és a benne szereplő figurákra.

2023.10.25 Nyereg alatt Pizza

Gyerekkorunk horrorja

Amikor kissrác voltam, a nagymamámnál töltöttem a hétvégét, és ami különösen megmaradt, hogy nála volt Cartoon Network, és ott néztem ennek a rajzfilmsorozatnak az epizódjait. Emlékszem, gyerekként mennyire képernyő elé szegezett, mert néha komolyan ... Teljes kritika

A rajzfilm különlegessége, hogy egyáltalán nem riad vissza a sztereotip karakterábrázolástól. Ez főleg az ellenfél-, illetve statisztakarakterek esetén figyelhető meg. Az európai eredetű karakterek (különösen a franciák) gyakran lehülyézik a főszereplőket, akik amerikaiak. A Kettesben a Louvre-ban című epizódban van egy tárlat, ami a „Hülye Amcsik” nevet viseli. Szerző: Nyereg alatt Pizza

A második évadban, a Bátor a nagy büdös városban című epizódban található egy „jump scare”.Szerző: Nyereg alatt Pizza

A rajzfilmsorozatban időnként feltűnik egy Bátornál sokkal nagyobb méretű egér-patkány karakter, aki ha feltűnik, mindig segíti Bátort. A karakter egyfajta metaforaként szolgál az ítélkezéssel és a társadalmi sztereotípiákkal szemben.Szerző: Nyereg alatt Pizza

Egy amerikai közvélemény-kutatás alapján a negyedik évadban található Álarc című epizódot tartották a legfélelmetesebbnek.Szerző: Nyereg alatt Pizza

A negyedik évadban, Az álarc című epizódban van az egyetlen jelenet, ahol Eustace megöleli Murielt.Szerző: Nyereg alatt Pizza