Közösség

Vélemény:

 

75 Fűrész 3.

(2006)

Fűrész 3.

 
moov18   2016.02.02 18:05
0

Ez már kevésbé szórakoztat, mint az előző két rész. Véresebb és betegebb ugyan, de itt kezd megfáradni a történet. A csapdákat is jól kitalálták, felállították, látványosak voltak, de nekem hiányzott belőle valami plusz. Az előző két rész tartott egy bizonyos színvonalat, itt viszont ez kezd elveszni. Filmnézés közben végig egyetlen kérdés motoszkált a fejemben: miért? Persze, a készítők a nagy sikerélményben úszkálva vérszemet kaptak, és képtelenek lefékezni magukat. Ugyanakkor veszélyes játékot űztek: veszélybe sodorták az egész széria sikerét azzal, hogy túlnyújtották a kelleténél. Miért mondom ezt? Jelentős mértékben leminősíti az első illetve második részt (melyek egész jól sikerültek), hogy a negyedik és ötödik készítése után sem tudnak nyugodni, csinálnak hatodikat, és hetediket is. Ez a baj a mai horror filmekkel, képtelenek leállni velük. Rajongója vagyok a Fűrész filmeknek, valahol örültem is, hogy újabbat és újabbat készítettek, ugyanakkor az első két rész élményét semelyik másik nem tudta visszaadni, bármennyire is lett gyomorforgató és kegyetlen. Röviden: a műfaj rajongóinak érdemes megtekinteni, ha pedig látta az első két részt akkor egyébként is megfogja, viszont minőségben már nem könyvelhető el a siker és az örömmámor.