Közösség

Vélemény:

 

77 Snowden

(2016)

Snowden

 
HE7EDIK   2017.01.22 17:46
0

Stone, az örök Amerika bíráló legújabb filmjében a híressé vált informatikust vesézi ki, akiben volt annyi hogy napvilágra hozza, akármikor benézhetnek akár saját otthonunkba is egy webkamerán keresztül....
Meg is lett az eredménye, Snowdent keresztre feszítették, menekülnie kellett, azóta is Oroszországban él és nagyon valószínű, sosem térhet vissza hazájába. Az egész ügy rávilágít arra, nincs demokrácia,magánszféra, csak sok-sok kamera, meg a facebook. A film Stone többi filmjéhez képest nekem unalmas, vontatott, a szerelmi szál tök felesleges, valahogy nem éreztem azt az átütőerőt, mint korábbi legendás munkáiban.(JFK, Született július 4-én) De talán a téma se annyira érdekes ahhoz, hogy ez egy maradandó alkotás legyen. A vége viszont nagyon tetszett, mikor igazi archív felvételekkel mutatták be a béke Nobel díjas, "jóságos" elnök aszisztálását ehhez az egészhez, s mikor megkérdezik tőle, minek tartja Snowdent, hősnek vagy hazaárulónak, ő egyszerűen elmosolyodik és lehajtja fejét....