Oliver Stone
Melissa Leo
Zachary Quinto
Tom Wilkinson
Shailene Woodley

A CIA alkalmazottja, Edward Snowden több ezer szigorúan bizalmas iratot szívárogtat ki a sajtónak...
Megtörtént események alapján. (forgalmazza: Cinetel Kft.)

(hp)

Rendező: Oliver Stone
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2016.09.16.

2020.08.05 szabeko

Jó film volt. Jól eltalálták a szereposztást. Egyébként is szeretem a megtrtént eseményeket feldolgozó filmeket, de ez különösen tetszett. Mindig is vonzott és érdekelt a titkosügynökök és információs hálózatok világa. A Snowden fájlok pedig élethűen mutatja be mindezt, legalábbis amennyire én ezt meg tudom ítélni.

Valahogy olyan semmilyen.Nekem nem igazán jött be,de nem tudom igazán,miért.Nem kötött le,vagy nem érdekelt a téma,vagy csak rossz napom volt,de a film nézése után hiányérzet fogott el.Ennyi,akinek bejön ez a téma,nyugodtan nézze meg.

2019.02.08 mamiéstöti2

Nekem annyira nem jött be ez a film, de sokat olvastam és hallottam róla ezért megnéztem, nem az én stílusom. 5/3!

2016.10.21 ArpiHajdu és Réci

Egy nagyon érdekes játékfilm, amely számos dokumentarista elemmel van teletűzdelve. A poén viszont az, hogy ettől válik még érdekesebbé és izgalmassá ez az egész. Oliver Stone szereti a filmjeiben kritizálni Amerikát, vagy jelen esetben az amerikai k... Több

2019.02.09 HercegPeter

Nem volt rossz, de annyit nem ér, hogy emiatt a rendező kihagyja a saját anyja temetését. Ezzel Stone nagyot zuhant a szememben. A film egyébként nézhető, vannak benne feszült jelenetek. Szeretem az életrajzi filmeket, így ezt sem hagyhattam ki. Ami ... Több

A film összbevétele 37 279 439 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 909 070 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 421 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joseph-Gordon Levitt az első forgatási napján azt a jelenetet forgatta le, amikor Snowden a seregben részt vesz a kiképzésen.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatások közben Oliver Stone édesanyja elhunyt. Mivel a forgatás alacsony költségvetéssel rendelkezett és a határidők is szorítottak, Stone kénytelen volt kihagyni az édesanyja temetését.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Joseph-Gordon Levittnek ez a második olyan filmje, amely dokumentumfilmen alapszik. Az első A kötéltáncos volt, amely az Ember a magasban című 2008-as művön alapszik. Snowden történetét pedig a Citizenfour mutatta be először 2014-ben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyv két könyv alapján készült. Az egyik Luke Harding: The Snowden Files című műve, a másik Anatoly Kucherena: Time of the Octopus című könyve.Szerző: puffancshercegnő

(2016. 09. 20.)
A rossz ízlésű prókátor
Az új évezred legnagyobb botránya egy jólnevelt életrajzi filmben, melyből az avatott szem számára kiderül, hogy Oliver Stone lett Edward Snowden védőügyvédje. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 09. 22.)
Az áruló hazafi legendája
„Vágják örökre sittre.” „Adjanak neki Nobel-díjat.” Oliver Stone filmje a világot megosztó Edward Snowden sorsa kapcsán a totális megfigyelés és a cyberháború korszakát elemzi. Több

(2016. 09. 18.)
Korunk Watergate-botrányáról Oliver Stone készített a hibái ellenére is jól működő, ám kicsit túlnyújtott és hiányérzetet hagyó filmet. 70/100 Több

(2016. 12. 05.)
A Snowden tehát nem feltétlenül okosabb, eredetibb vagy mélyebb film, mint egy átlagos biopic, azonban Oliver Stone nem Wikipedia-szócikkeket darál, nem csak fogott egy népszerű témát, és megpróbálta két órában elmesélhető formába önteni, hanem céltudatos, értő módon nyúlt a témához, és pontosan érezte, mit kell, mit lehet és mit akar mondani vele.... Több