Snowden

mamiéstöti2   2019. 02. 08.

Nekem annyira nem jött be ez a film, de sokat olvastam és hallottam róla ezért megnéztem, nem az én stílusom. 5/3!

puffancshercegnő   2016. 09. 17.

Szerintem ez egy átmenet egy dokumentumfilm és egy mozifilm között, jól egyensúlyozva. Érdekesen, hitelesen mutatja be az eseményeket, de nem túl pörgősen. Persze vannak feszült jelenetek, csak nem ez jellemzi a filmet. Lassú folyású sztori, szépen kibontakozó szálak, kis magánélet jól összegyúrva. Negatívumként talán annyi, hogy kicsit hosszú volt.

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 21.

Egy nagyon érdekes játékfilm, amely számos dokumentarista elemmel van teletűzdelve. A poén viszont az, hogy ettől válik még érdekesebbé és izgalmassá ez az egész. Oliver Stone szereti a filmjeiben kritizálni Amerikát, vagy jelen esetben az amerikai kormányt, ám úgy vélem, hogy ez a kemény kritika itt nagyon kijött. A sztori rengeteg fontos és releváns kérdést feszeget, emellett pedig elgondolkodtat is egy globális jelenségről és problémáról. Nagyon tetszettek a képi megoldások, helyenként valóban csak ámultam. A színészek közül Joseph Gordon-Levitt játéka nagyon tetszett, szerintem hitelesen alakította a főszereplőt (a ráadás pedig, hogy az igazi Snowden is megjelenik, de nem akárhogy!). Hatásos film, de nem hatásvadász, és ez nagyon nem mindegy! Számomra az idei mozis felhozatal egyik meglepetésfilmje lett a Snowden!

HercegPeter   2019. 02. 09.

Nem volt rossz, de annyit nem ér, hogy emiatt a rendező kihagyja a saját anyja temetését. Ezzel Stone nagyot zuhant a szememben. A film egyébként nézhető, vannak benne feszült jelenetek. Szeretem az életrajzi filmeket, így ezt sem hagyhattam ki. Ami a filmből kiderül, miszerint mindannyian meg vagyunk figyelve eddig is sejteni lehetett.

Berto49   2017. 01. 25.

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt nagyon jó, hogy Snowden leleplezte azt a piszkos „játék”-ot, amit az USA művel az egész világgal szemben. Ugyanakkor tévedés lenne azt hinni, hogy ilyen megfigyelés/ellenőrzés csak az amerikai fél részéről történik, a fejlett világ hírszerzése mind mind ezt műveli. Másrészt pedig nyugodtan lehet árulónak hinni és a lehető legkeményebb büntetést kiróni rá, hiszen olyan titkokat fedett fel amelyekből akár csak egy is hazaárulásnak tekinthető. Amikor elvállalta az állásokat a különböző hírszerző szolgálatoknál biztos, hogy esküt kellett tennie a titoktartásra, amit nyilvánvaló módon megszegett. Az biztos, hogy elgondolkodtató film, a „kémlelő” technológia meg félelmet ébreszthet a mindennapi emberekben. A magánélethez való jog semmissé vált, a NAGY TESTVÉR éjjel és nappal, megállás nélkül figyel minket.

Oliver Stone
Melissa Leo
Zachary Quinto
Tom Wilkinson
Shailene Woodley

Korunk Watergate-botrányáról Oliver Stone készített a hibái ellenére is jól működő, ám kicsit túlnyújtott és hiányérzetet hagyó filmet. 70/100 több»

Az új évezred legnagyobb botránya egy jólnevelt életrajzi filmben, melyből az avatott szem számára kiderül, hogy Oliver Stone lett Edward Snowden védőügyvédje. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. több»

„Vágják örökre sittre.” „Adjanak neki Nobel-díjat.” Oliver Stone filmje a világot megosztó Edward Snowden sorsa kapcsán a totális megfigyelés és a cyberháború korszakát elemzi. több»

A film összbevétele 37 279 439 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 909 070 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 421 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joseph-Gordon Levitt az első forgatási napján azt a jelenetet forgatta le, amikor Snowden a seregben részt vesz a kiképzésen.

(ArpiHajdu és Réci )

A forgatások közben Oliver Stone édesanyja elhunyt. Mivel a forgatás alacsony költségvetéssel rendelkezett és a határidők is szorítottak, Stone kénytelen volt kihagyni az édesanyja temetését.

(ArpiHajdu és Réci )

Joseph-Gordon Levittnek ez a második olyan filmje, amely dokumentumfilmen alapszik. Az első A kötéltáncos volt, amely az Ember a magasban című 2008-as művön alapszik. Snowden történetét pedig a Citizenfour mutatta be először 2014-ben.