Az ördög dublőre

Az ördög dublőre

The Devil's Double
Deniel

Bagdad a híres és gazdag emberek játszótere, ahol mindent meg lehet venni – ha meg tudod fizetni az árát. Ez Saddam Hussein legidősebb fia, Uday világa, itt tudja igazán érvényesíteni erkölcstelen romlottságát és halhatatlanság iránti vágyát. Amikor Latif Yahia-t, a hadsereg egyik hadnagyát Saddam palotájába hivatják, még nem sejti milyen lehetetlen küldetésre kényszerítik: neki kell lennie Uday "fiday"-ának, azaz dublőrének, különben az egész családját lemészárolják. Az árulással és cselszövéssel teli világban Latif élete múlik azon, hogy megtalálja, kiben bízhat, és megmeneküljön a rákényszerített személyiségtől.

Forgatókönyvíró: Latif Yahia, Emjay Rechsteiner
Ország: Hollandia, Belgium
Premier (HU): 2013.06.28.

2023.08.28 Ergit

Nagyon jó film! Más kultúra, de bizonyos emberi jellemek ugyanazok.

2017.11.03 Bazzzsi

Állati jó a film története. Tényleg ne hasonlíts senkire mert még abból is bajod származhat. Durva volt az átalakítás, volt itt minden csonttörés stb.

2017.12.30 Greeta

Rég láttam ennyire mesterien kidolgozott filmet, ahol még pislogni sem mer az ember, nehogy lemaradjon valamiről. Egy nagyon izgalmas s felkavaró történetet dolgoz fel.

2017.11.10 indingo

Nagyon esemény gazdag film, sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen témájú filmet ilyen élvezetesre és igényesre lehet megcsinálni, tényleg csak ajánlani tudom.

2018.11.30 harnas1207

Teljesen ismeretlen volt a film témája. Tanultam is valamit, jól szórakoztam, tetszett. Szeretem az olyan filmeket, ami arra sarkallnak, hogy megnézése után olvassak utána a valós eseményeknek.

Az egykori dublőr már három könyvet írt az életének Udajjal töltött időszakáról.Szerző: harnas1207

A film igaz történeten alapul. Udayt 2003-ban ölte meg egy amerikai katonai egység.Szerző: harnas1207

Dominic Cooper alakítja mindkét főszereplőt, Udayt és Latifot is.Szerző: harnas1207

Jordánia mellett a film nagy részét Máltán forgatták. Szerző: dulkap

Narcos