Az Argo-akció

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Nagyon megható film, egy olyan világról amibe a mai nap már bárki belecsöppenhet. Sajnos nagyon valósághű.

GedyPapa   2017. 05. 23.

Hosszú idő után ma rávettem magam arra, hogy megnézzem az Argo-akciót és nagyon pozitívan csalódtam. Mindig is szerettem a valóságihlette filmeket, főleg ha ilyen jól viszik a vászonra. Kiváló színészi teljesítmények és egy érdekes, lebilincselő sztori!

dailyfilmsan   2019. 03. 22.

Parádés a film. Nekiültem, hogy akkor most jöjjön valami komoly és száraz államcsíny történet. De nem, ez nem az a film. Ez egy komoly külsőbe öltöztetett izgalmas és vicces film, és még meg is történt. Elgondolkodtam azon, ha ilyen sztorik vannak titkosítva a CIA-ben, mik bújhatnak még meg a raktárában. Nos, tudjuk, hova kell fordulni, ha valami ütőset szeretnénk, de már nincs ihlet. Szerintem Az Argo-akció Ben Affleck egyik legjobb filmje. Csak ajánlani tudom.

hsanya182   2015. 08. 03.

Argó akció avagy akció nélküli túszmentés izgalmait kapjuk filmben, ami főleg az utolsó fél órában válik lebilincselővé. CIA embere egyedi beszivárgási ötlettel egy filmforgatásnak álcázva próbál kimenekíteni hat bújdosó amerikait iráni búvóhelyrükről, miközben az iráni kormány vadászik rájuk. A film remekül visszaadja az akkori borzalmas hangulatot, majd a hamis filmforgatás-akciójának humoros előkészületeit, utána pedig feszült megvalósítását :)

diumiu   2017. 09. 09.

Szeretem az olyan filmeket, amelyek igaz történet alapján készülnek illetve az is izgalmas ha nem a megszokott helyszínek kapnak főszerepet, hanem új kultúrákat is meg lehet ismerni egy film alatt. Nagyon szeretem ezt a filmet, nem tudok rá rosszat mondani, ajánlom mindenkinek!

Kerry Bishé
Scoot McNairy
Christopher Denham
Tate Donovan
Rory Cochrane
Clea DuVall
Ben Affleck

Tony Mendez, 78 évesen , 2019 január 19-én elhunyt, Parkinson-kórban.

(dailyfilmsan )

A film forgatókönyve a 2010-es fekete listán szerepelt. Ami az adott év "legkedveltebb" le nem forgatott filmek forgatókönyvének listája.

(dailyfilmsan )

Az Irán állam beperelte Ben Afflecket Franciaországban. Háborús bűnnek nyilvánította ki az Irán állam, a film leforgatását. A francia kormány meghallgatást tartott de a vádat alaptalannak találta és ejtette.