Az Argo-akció (2012)

Tate Donovan
Rory Cochrane
Clea DuVall
Ben Affleck

Kanapéhuszár   2021. 10. 30.

Klasszikus Ben Afflec stílus. Király volt ez a közvetlen stílus. Erősített a hatáson, hogy igaz történet, amit a végén valósághűen pontosítanak is.

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Nagyon megható film, egy olyan világról amibe a mai nap már bárki belecsöppenhet. Sajnos nagyon valósághű.

Sabnock Sanatory   2020. 12. 10.

Ben Affleck egy kiváló színész, aki most egy tucatfilmet rendezett, és szerepelt is benne. Unalmas és kiszámítható, lerágott csont. Olyan egyszer nézős. Ja, és felejtős.

dailyfilmsan   2019. 03. 22.

Parádés a film. Nekiültem, hogy akkor most jöjjön valami komoly és száraz államcsíny történet. De nem, ez nem az a film. Ez egy komoly külsőbe öltöztetett izgalmas és vicces film, és még meg is történt. Elgondolkodtam azon, ha ilyen sztorik vannak ti... több»

GedyPapa   2017. 05. 23.

Hosszú idő után ma rávettem magam arra, hogy megnézzem az Argo-akciót és nagyon pozitívan csalódtam. Mindig is szerettem a valóságihlette filmeket, főleg ha ilyen jól viszik a vászonra. Kiváló színészi teljesítmények és egy érdekes, lebilincselő sztori!

hsanya182   2015. 08. 03.

Argó akció avagy akció nélküli túszmentés izgalmait kapjuk filmben, ami főleg az utolsó fél órában válik lebilincselővé. CIA embere egyedi beszivárgási ötlettel egy filmforgatásnak álcázva próbál kimenekíteni hat bújdosó amerikait iráni búvóhelyrükrő... több»

harnas1207   2018. 12. 01.

Az igaz sztoris filmek mindig lebilincselőek, de ez nem hatott meg igazán. Végig az az érzésem volt, hogy ezt már láttam egy másik b kategóriás filmben valamelyik tucat akciósztárral.

Tony Mendez 78 évesen hunyt el 2019. január 19-én, Parkinson-kórban.

(dailyfilmsan)

A film forgatókönyve a 2010-es fekete listán szerepelt, ami az adott év "legkedveltebb" le nem forgatott filmek forgatókönyvének listája.

(dailyfilmsan)

Irán beperelte Ben Afflecket Franciaországban; háborús bűnnek nyilvánította a film forgatását. A francia kormány meghallgatást tartott, de a vádat alaptalannak találta, és ejtette.

(dailyfilmsan)

A mentés történetét először 1981-ben forgatták le Canadian Caper címmel, Lamont Johnson rendezte a filmet.

(dailyfilmsan)

Ben Affleck megköszönte a CIA-nak, hogy a termelés során példátlan hozzáférést kapott a CIA központjához, mind a belső terek, mind a külső terek szempontjából.