mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Nagyon megható film, egy olyan világról amibe a mai nap már bárki belecsöppenhet. Sajnos nagyon valósághű.

GedyPapa   2017. 05. 23.

Hosszú idő után ma rávettem magam arra, hogy megnézzem az Argo-akciót és nagyon pozitívan csalódtam. Mindig is szerettem a valóságihlette filmeket, főleg ha ilyen jól viszik a vászonra. Kiváló színészi teljesítmények és egy érdekes, lebilincselő sztori!

hsanya182   2015. 08. 03.

Argó akció avagy akció nélküli túszmentés izgalmait kapjuk filmben, ami főleg az utolsó fél órában válik lebilincselővé. CIA embere egyedi beszivárgási ötlettel egy filmforgatásnak álcázva próbál kimenekíteni hat bújdosó amerikait iráni búvóhelyrükről, miközben az iráni kormány vadászik rájuk. A film remekül visszaadja az akkori borzalmas hangulatot, majd a hamis filmforgatás-akciójának humoros előkészületeit, utána pedig feszült megvalósítását :)

diumiu   2017. 09. 09.

Szeretem az olyan filmeket, amelyek igaz történet alapján készülnek illetve az is izgalmas ha nem a megszokott helyszínek kapnak főszerepet, hanem új kultúrákat is meg lehet ismerni egy film alatt. Nagyon szeretem ezt a filmet, nem tudok rá rosszat mondani, ajánlom mindenkinek!

harnas1207   2018. 12. 01.

Az igaz sztoris filmek mindig lebilincselőek, de ez nem hatott meg igazán. Végig az az érzésem volt, hogy ezt már láttam egy másik b kategóriás filmben valamelyik tucat akciósztárral.

Kerry Bishé
Scoot McNairy
Christopher Denham
Tate Donovan
Rory Cochrane
Clea DuVall
Ben Affleck

Ben Affleck azt kérte a nagykövetségi menekülteket játszó színészektől, hogy éljenek együtt egy hétig egy házban, amelynek a dekorációját az 1979-es évekről mintáztak.

(SódóGA )

Annak érdekében, hogy a film tényleg visszaadja a '70-es évek hangulatát, Ben Affleck 8, 16 és 35 mm-es filmekre forgatott.

(SódóGA )

Az Argo-akció 2012-ben elnyerte a legjobb film, legjobb vágás és legjobb adaptált forgatókönyvért járó Oscar-díjat.