Az Argo-akció

Tate Donovan
Rory Cochrane
Clea DuVall
Ben Affleck

1979-ben Iránban forradalom tört ki, és a dühös tömeg megostromolta az Egyesült Államok teheráni nagykövetségét. Hat embernek sikerült kicsúsznia az ostromból, és elmenekültek a kanadai nagykövethez, de csak napok vagy órák kérdése volt, hogy mikor akadnak a nyomukra. Tony Mendez (Ben Affleck), CIA… Több

Rendező: Ben Affleck
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.11.22. | HBO Max (2021.09.25.)

2022.04.01 Lovas János

Remek!

Igaz történet alapján! Ez egy jól sikerült film, eredeti képi bevágásokkal, jól megszerkesztve. Nyilván van ennél jobb film is, és aki akciót keres, az csalódni fog, de én így szeretem. Mindenképpen érdemes megnézni, ha ki szeretnél kacsintani a manapság oly felkapott, de sokszor buta képregényfilmek tucatjai közül.

2018.12.16 mamiéstöti2

Nagyon megható film, egy olyan világról amibe a mai nap már bárki belecsöppenhet. Sajnos nagyon valósághű.

Ben Affleck egy kiváló színész, aki most egy tucatfilmet rendezett, és szerepelt is benne. Unalmas és kiszámítható, lerágott csont. Olyan egyszer nézős. Ja, és felejtős.

2019.03.22 dailyfilmsan

Parádés a film. Nekiültem, hogy akkor most jöjjön valami komoly és száraz államcsíny történet. De nem, ez nem az a film. Ez egy komoly külsőbe öltöztetett izgalmas és vicces film, és még meg is történt. Elgondolkodtam azon, ha ilyen sztorik vannak ti... Több

2017.05.23 GedyPapa

Hosszú idő után ma rávettem magam arra, hogy megnézzem az Argo-akciót és nagyon pozitívan csalódtam. Mindig is szerettem a valóságihlette filmeket, főleg ha ilyen jól viszik a vászonra. Kiváló színészi teljesítmények és egy érdekes, lebilincselő sztori!

Tony Mendez 78 évesen hunyt el 2019. január 19-én, Parkinson-kórban.Szerző: dailyfilmsan

A film forgatókönyve a 2010-es fekete listán szerepelt, ami az adott év "legkedveltebb" le nem forgatott filmek forgatókönyvének listája.Szerző: dailyfilmsan

Irán beperelte Ben Afflecket Franciaországban; háborús bűnnek nyilvánította a film forgatását. A francia kormány meghallgatást tartott, de a vádat alaptalannak találta, és ejtette.Szerző: dailyfilmsan

A mentés történetét először 1981-ben forgatták le Canadian Caper címmel, Lamont Johnson rendezte a filmet.Szerző: dailyfilmsan