Az Argo-akció

Argo

Tony Mendez 78 évesen hunyt el 2019. január 19-én, Parkinson-kórban.Szerző: dailyfilmsan

A film forgatókönyve a 2010-es fekete listán szerepelt, ami az adott év "legkedveltebb" le nem forgatott filmek forgatókönyvének listája.Szerző: dailyfilmsan

Irán beperelte Ben Afflecket Franciaországban; háborús bűnnek nyilvánította a film forgatását. A francia kormány meghallgatást tartott, de a vádat alaptalannak találta, és ejtette.Szerző: dailyfilmsan

A mentés történetét először 1981-ben forgatták le Canadian Caper címmel, Lamont Johnson rendezte a filmet.Szerző: dailyfilmsan

Ben Affleck megköszönte a CIA-nak, hogy a termelés során példátlan hozzáférést kapott a CIA központjához, mind a belső terek, mind a külső terek szempontjából.Szerző: dailyfilmsan

Ben Affleck azt kérte a nagykövetségi menekülteket játszó színészektől, hogy éljenek együtt egy hétig egy házban, amelynek a dekorációját az 1979-es évekről mintáztak. Szerző: SódóGA

Annak érdekében, hogy a film tényleg visszaadja a '70-es évek hangulatát, Ben Affleck 8, 16 és 35 mm-es filmekre forgatott. Szerző: SódóGA

A film hatalmas kasszasiker lett, bevételei – megötszörözve a forgatás költségeit – elérték a 232 millió dollárt.Szerző: SódóGA