Phillips kapitány

Phillips kapitány

Captain Phillips

Az USA Tengerészeti Hivatala egy közleményben szólítja fel az amerikai hajókat, hogy 1100 kilométeres körzetben kerüljék el Szomália partjait, ahol veszélyes kalózok garázdálkodnak. Csak egy nap telik el, és a kalózok megtámadják a Maersk Alabama névre hallgató segélyszállító hajót. Hosszú harc… Több

Rendező: Paul Greengrass
Premier (HU): 2013.11.07. | HBO Max (2023.12.09.)

2022.04.19 Vad Ász

Egyszerűen mestermű

Tökéletesen bemutatja, hogy hol tart még most is néhol a világ

2018.12.07 mamiéstöti2

Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, mert minden téren elfogadható alkotást láttunk, nekem mégis hiányzott valami.

2017.11.10 indingo

Borzasztóan hosszú film, és a játékidőhöz képest kevés cselekménnyel. Voltak benne eléggé vontatott részek, amikor már megszállják a hajót kicsit unalmas, a vége jobb.

Ahhoz nem túl jól sikerült,hogy ilyen hosszú legyen.Vontatott,és nem túl eseménydús film,ami megtörtént események alapján készült,de ettől még nem lett jó. Tom Hanks tol fel rajta valamit.

2019.09.30 Ms. Akárki

Tom Hanks egyik legjobb filmje. Szabadtéri moziban a Budapest Park - Nagyszünetében volt szerencsém először látni és az még hozzátett a film hangulatához. Megrázó történet, de a kapitány hősiesen állta a sarat. Végigizgultam a túszdrámát. Nagyon izgalmas film.

Ez volt első filmes szerepe. 65,000 dollárt kapott érte és a forgatás végeztével visszament dolgozni bátyja mobiltelefon üzletébe, egy Minneapolis-i plázába. (Minneapolis, Minnesota, USA)Szerző: Zsu8004

A mentőcsónak jelenetek egy részét Angliában vették fel egy vidámparkban, egy hidraulikus medencében, ahol imitálni tudták a harcjeleneteket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kalózokat több mint 700 jelentkező közül választották ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor az orvosi vizsgálatos jelenetet forgatták Tom Hanks végig improvizált, az orvosát alakító Danielle Albert pedig a valóságban is elsősegélytiszt.Szerző: ArpiHajdu és Réci