Közösség

Vélemény:

 

90 Lucifer (Lucifer az Újvilágban)

(2016)

Lucifer

 
HercegPeter   2018.06.28 20:30
2

Nálam alapszabály, hogy csak akkor írok véleményt sorozatról, ha az már végigment, mert sokat romolhat közben és nem akarok jót írni róla, ha a végét nagyon elrontják. Erre kitűnő példa volt a Hősök című sorozat, ami nagyon jól kezdődött, de a végére sokat romlott a színvonala. De említhetnénk akár a Lost-ot is. Az első évadot még elég gyorsan kivégeztem, aztán már részenként néztem. Először szóljunk pár szót a főszereplőről, sokak kedvencéről, a címszereplő Luciferről. Több sorozatban is találkoztam már az ördög karakterével. Ott van például a Hírnökök című sorozat Luciferje, aki szerintem menőbb volt és sokkal "ördögösebb". Aztán ott van az Odaát-beli ördög. Na, ő egy másik kategória. Sokkal erősebb, hatalmasabb, hagyományosabb, a nagyközönség számára valószínűleg sokkal ellenszenvesebb. De a sok Lucifernek van egy közös pontja, mégpedig a humoruk. Mindannyian szeretnek viccelődni. Viszont míg az említett két ördög más tulajdonságokkal is rendelkezett, addig ez a Lucifer főleg ebben jeleskedik. Persze mellette zongorázik néha és megállás nélkül szexel, de szinte minden jelenetben hülyéskedik valamit. Csak kevés olyan jelenet akad, ahol komolyra veszi a figurát, pedig ezek általában a legjobb jelenetek az egész sorozatban. Ezek általában a zenéhez köthetőek (Eternal Flame, The Unforgiven). A többiekről elmondható, hogy szinte kivétel nélkül mindannyian kedvelhetőek, vagy legalábbis mindegyikőjüknek van olyan tulajdonsága, ami közel hozhatja őket a nézőkhöz. Na és akkor beszéljünk a legfontosabbról, a romantikus szálról. Nem mondom, hogy felesleges volt, vagy hogy nem kellett volna bele, mert igenis fontos volt a sztori és a karakterek jellemének alakulásának szempontjából. Kicsit sablonos volt a románc, mégis mindenki izgult értük. Bár nekem az utolsó évadban a nyomozó karaktere egy picit ellenszenvesé vált. Ez az a szál, ami miatt a legfájdalmasabb az, hogy nem sikerült befejezni a sorozatot. Sajnos a vége felé eléggé érződik, hogy összecsapták és minél több szálat próbáltak lezárni, de pont a legfontosabbat hagyták félbe és éppen a csúcsponton. Ez óriási baklövés volt sajnos. Mondjuk nem ők tehettek róla, hiszen úgy forgatták le az utolsó részeket, hogy még nem tudták, hogy ezzel lesz vége. A történet nem bonyolult, egy sima krimisorozat alapsztorija: a szabályokat mindig szigorúan betartó rendőr új társat kap egy könnyelmű, nemtörődöm fickó személyben, aki pont ezzel a viselkedésével segít az ügyek megoldásában. Persze később az érzelmek is felszínre törnek. Az alaptörténet egyetlen csavarja, hogy ez az új társ maga az Ördög. Ahogy haladtunk a sorozatban egyre szembetűnőbb volt, hogy minden eset pont olyan természetű volt, ami éppen passzolt Lucifer aktuális személyes problémáihoz. Ez később borzasztóan irritálóvá vált. Ennek ellenére sajnálom, hogy elkaszálták. Igazából nem is értem, miért. Nem hiszem, hogy a nézettséggel bajok lettek volna. Még petíciókról is olvastam, amiknek a folytatás volt a célja. Sok olyan sorozat van, amit túlhúznak ezt meg hamar fejezték be. Még minimum egy évadot megérdemelt volna, hogy lezárhassák a történetet. De egyébként azt is támogatnám, hogy ha egy teljes évaddal nem is, de egy filmmel befejezhetnék. Egy jó sorozatról beszélhetünk, de mégsem ajánlom senkinek, hogy belekezdjen, hiszen igazából felesleges. Ha valakit inkább a krimivonal érdekel akkor hajrá! A végére még betettek két különálló epizódot, aminek semmi köze az alapsztorihoz, időben is nehéz behatárolni. Ezek a részek inkább érdekességek, a sztori szempontjából semmi pluszt nem ad hozzá. Update: Úgy tűnik 2019-ben mégis lesz új évad.