Lucifer

HercegPeter   2018. 06. 28.

Nálam alapszabály, hogy csak akkor írok véleményt sorozatról, ha az már végigment, mert sokat romolhat közben és nem akarok jót írni róla, ha a végét nagyon elrontják. Erre kitűnő példa volt a Hősök című sorozat, ami nagyon jól kezdődött, de a végére sokat romlott a színvonala. De említhetnénk akár a Lost-ot is. Az első évadot még elég gyorsan kivégeztem, aztán már részenként néztem. Először szóljunk pár szót a főszereplőről, sokak kedvencéről, a címszereplő Luciferről. Több sorozatban is találkoztam már az ördög karakterével. Ott van például a Hírnökök című sorozat Luciferje, aki szerintem menőbb volt és sokkal "ördögösebb". Aztán ott van az Odaát-beli ördög. Na, ő egy másik kategória. Sokkal erősebb, hatalmasabb, hagyományosabb, a nagyközönség számára valószínűleg sokkal ellenszenvesebb. De a sok Lucifernek van egy közös pontja, mégpedig a humoruk. Mindannyian szeretnek viccelődni. Viszont míg az említett két ördög más tulajdonságokkal is rendelkezett, addig ez a Lucifer főleg ebben jeleskedik. Persze mellette zongorázik néha és megállás nélkül szexel, de szinte minden jelenetben hülyéskedik valamit. Csak kevés olyan jelenet akad, ahol komolyra veszi a figurát, pedig ezek általában a legjobb jelenetek az egész sorozatban. Ezek általában a zenéhez köthetőek (Eternal Flame, The Unforgiven). A többiekről elmondható, hogy szinte kivétel nélkül mindannyian kedvelhetőek, vagy legalábbis mindegyikőjüknek van olyan tulajdonsága, ami közel hozhatja őket a nézőkhöz. Na és akkor beszéljünk a legfontosabbról, a romantikus szálról. Nem mondom, hogy felesleges volt, vagy hogy nem kellett volna bele, mert igenis fontos volt a sztori és a karakterek jellemének alakulásának szempontjából. Kicsit sablonos volt a románc, mégis mindenki izgult értük. Bár nekem az utolsó évadban a nyomozó karaktere egy picit ellenszenvesé vált. Ez az a szál, ami miatt a legfájdalmasabb az, hogy nem sikerült befejezni a sorozatot. Sajnos a vége felé eléggé érződik, hogy összecsapták és minél több szálat próbáltak lezárni, de pont a legfontosabbat hagyták félbe és éppen a csúcsponton. Ez óriási baklövés volt sajnos. Mondjuk nem ők tehettek róla, hiszen úgy forgatták le az utolsó részeket, hogy még nem tudták, hogy ezzel lesz vége. A történet nem bonyolult, egy sima krimisorozat alapsztorija: a szabályokat mindig szigorúan betartó rendőr új társat kap egy könnyelmű, nemtörődöm fickó személyben, aki pont ezzel a viselkedésével segít az ügyek megoldásában. Persze később az érzelmek is felszínre törnek. Az alaptörténet egyetlen csavarja, hogy ez az új társ maga az Ördög. Ahogy haladtunk a sorozatban egyre szembetűnőbb volt, hogy minden eset pont olyan természetű volt, ami éppen passzolt Lucifer aktuális személyes problémáihoz. Ez később borzasztóan irritálóvá vált. Ennek ellenére sajnálom, hogy elkaszálták. Igazából nem is értem, miért. Nem hiszem, hogy a nézettséggel bajok lettek volna. Még petíciókról is olvastam, amiknek a folytatás volt a célja. Sok olyan sorozat van, amit túlhúznak ezt meg hamar fejezték be. Még minimum egy évadot megérdemelt volna, hogy lezárhassák a történetet. De egyébként azt is támogatnám, hogy ha egy teljes évaddal nem is, de egy filmmel befejezhetnék. Egy jó sorozatról beszélhetünk, de mégsem ajánlom senkinek, hogy belekezdjen, hiszen igazából felesleges. Ha valakit inkább a krimivonal érdekel akkor hajrá! A végére még betettek két különálló epizódot, aminek semmi köze az alapsztorihoz, időben is nehéz behatárolni. Ezek a részek inkább érdekességek, a sztori szempontjából semmi pluszt nem ad hozzá. Update: Úgy tűnik 2019-ben mégis lesz új évad.

Deku   2017. 08. 21.

2015 egyik lehető legjobb sorozata lett a Lucifer szerintem. Nagyon ott van ez a meglátás mód. Tetszik, hogy ilyen humoros és pimasz lett Lucifer karaktere.

Orosz István   2017. 02. 21.

Nekem nagyon tetszik a sorozat. Érdekes meg jók benne a bűnügyek. Lucifer karakterét nagyon eltalálták. Én úgy gondolom a képernyőn megjelentetett Lucifer az a biblia Lucifer filozófikus átgondolása, egy fiú aki nem ért apja döntéseivel egyet ezért fellázad, amely után jár a szigorú büntetés. Aztán jön, az egyszer a majom is megunja a banán elvet, és szarok a világra azt teszem amihez kedvem van. Szerintem aki gondolkozik, hogy kezdjen-e bele annak azt mondom: IGEN!

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Nagyon érdekes és isteni sorozat. Egyik legjobb sorozat amit mostanában láttam. Lucifer kijön a pokolból szórakozni egy kicsit a földre. Chloeval nagyon jó szerelmi szálat alkotnak. Sajnos befejezték a sorozatot viszont nemsokára érkezik május elején a netflixre további részek úgyhogy továbbra is élvezhetjük Lucifer kalandjait a földön.

MidoD7   2018. 04. 30.

Hatalmas sorozatot kapunk Tom Ellis főszereplésével. A sorozat fantasztikusan fogja meg az ördög kérdését. Elgondolkodtató, hogy tényleg gonosz-e avagy csak a gonoszok büntetésére lett kijelölve. Egy biztos, hogy Lucifer mellett nem lehet unatkozni. Sármos megjelenése és önelégült viselkedése mindenkit meglep először. Aztán szép lassan belopja a szívébe magát. A sorozat évadait tekintve szinte kivétel nélkül mind nagyon erős. Külön cselekményeket kapunk az egyes évadokra ami újabb és újabb konfliktusokhoz vezet. Jelenleg eléggé elviszi a szerelmi szál a történetet de reméljük visszatérnek a régi stílushoz. Ami kiemelendő még, hogy a mellékszereplők is érdekes jellemet kaptak és nem egysíkú karakterekként bóklásznak a sorozatban.

A téma érdekessége miatt érdemes megnézni az első részt és adni egy esélyt a sorozatnak, azoknak is, akik nem feltétlenül rajonganak a képregény-adaptációkért. A Pilot viszont abszolút nem győzött meg arról, hogy ha nem is minőségi, de legalább egy nézhető sorozat lesz a Lucifer. több»

Nem csak a Lucifer elleneseket mozgatta meg a sorozat, hanem a mellette állókat is mert sok helyen graffitizték ki, hogy "Watch Lucifer" (Nézd a Lucifert) feliratot.

(Deku)

Még mielőtt a sorozat adásba került volna már azelőtt petíciót szerveztek, hogy kaszálják el a sorozatot amihez 38.000 szavazatot össze is gyűjtöttek.

(Deku)

Tom Ellis apja, nővére, sógora és még a nagybátyja is baptista lelkész.