Közösség

Vélemény:

 

76 A Hangya és a Darázs

(2018)

A Hangya és a Darázs

 
Szilonka   2018.08.06 22:08
0

Marvel, Marvel és megint csak Marvel. Már a csapból is ez folyik. Szinte minden hónapban piacra dobnak egy filmet. Annyira sok már ez a szuperhősös világ arcba tolása, nem tudom mikor csillapodik ez a roham, de én már nagyon unom. Ebből a Marvel rengetegből, még a Hangyás sztorit kedvelem a legjobban. Az első rész is felüdülés volt. A Hangya és a Darázs hasonló felfogásban készült, mint az első rész. Nem veszi magát komolyan, kicsit paródia. Maga a főszereplő, annak barátai, kollégái, sőt volt felesége és annak párja nem százas. De kedvelhetőek. Paul Rudd jól hozza a kicsit esetlen karaktert, nem az a tipikus szuperhős alkat. Ami újszerű, hogy egy olyan szuperhős, akinek van gyereke, így az apa-lánya kapcsolat is egy érdekes szál a filmben. A története olyan közepes, több gonosz karakter is feltűnik a színen, akik mint a mesékben lenni szokott megjavulnak a végére. A szerelmi szál bár nem is mondanám szálnak csak egy kis csipkelődés, mint az elsőben. A kvantumos dolgot kicsit túltolták szerintem. A humora az, ami kiemeli őt sok egyéb hasonló filmből. Amikor beültem rá még nem is tudtam, hogy ilyen sztárparádéval lesz dolgom. Paul Rudd, Michael Douglas és Evangeline Lilly mellett olyan színészek is feltűnnek, mint Michelle Pfeiffer, Michael Pena és Laurence Fishburne. Az első részben volt egy kis Thomas a gőzmozdony, most Hello Kitty volt a porondon. Az első részből nem rémlik, hogy a szereplők nagyon siratták vagy legalább is egyszer is megemlítették volna a kvantumtérben rekedt édesanyát. Ami megnyugtató, hogy a kvantumvilágban - ha ne adj Isten valamikor odakerülnék - van jó plasztikai sebész. Hisz Michelle Pfeiffer 30 év alatt mit se öregedett. És kapni ott kvantumszempillaspirál és kvantumceruzát, no meg kvantumrúzst. És amikor elnyeli szegény Michellet a tér darázs cuccban van, mikor újra találkozunk vele, már kis kvantumpólót és kvantumnadrágot visel. Elképzelem, ahogy nagy unalmában Michelle szövögeti a ruhadarabokat. Óriáshangyák az első részben is voltak? Nem rémlik. Amúgy a Hangya többet volt óriás, mint pöttöm. Az iskolás rész szenzációs volt. Kedveltem a kis medzsbox tárolót a kisautókkal. El tudnék egyet képzelni saját célra is. Továbbá, amikor a Hangya Michelle Pfeiffernek képzelte magát. No meg a rejtett utalás, hogy ő sosem kezdene ki vele. Gondoljunk csak az Anyád lehetnék című filmre. Összességében egy jó popcorn film, egyszer érdemes megnézni. Kihoztak belőle mindent a készítők, de én itt megállnék, nem készítenék harmadik részt.