Közösség

Vélemény:

 

71 Forró nyári éjszakák

(2017)

Hot Summer Nights

 
Szilonka   2018.08.04 22:32
0

Ezzel a Timotheé gyerekkel minden nyáron történik valami. Tavaly Olaszországban nyaralt, most Amerikában. :) A film története nem túl egyedi. A magának való srác belekeveredik a drogbizniszbe, felkarolja őt a helyi vagány csávó, no meg azért szerelmes is lesz, mert az is kell a nézőnek. Utána beüt a krach és avége nagyjából kiszámítható. A stílusa viszont meglepően jó. Sok humoros jelenet van benne, elég szókimondó is. Tetszett, hogy a narrátor egy semleges személy, akinek amúgy a filmben percei vannak, mégis az alapfelállást a történet alakulását tőle tudhatjuk meg. Helyenként elég melankolikus és drámai, de örültem hogy elmarad a happy and. Volt némi családi dráma is. Ezt a filmet Timotheé Chalamet menti meg úgy igazán. Az alakítása ismét olyan, hogy nem tudja az ember levenni róla a szemét, holott egy cingár tizenévest lát csak a képernyőn. Valami hiányzott a filmből, ami kiemelje őt a tucat drogos filmek sorából, de ennek ellenére én minden percét élveztem és még biztos megnézem párszor, de nem lett klasszikus és nem került fel a kedvenceim listájára. Megnéztem, de pár nap után a történet nagy része már ki is repült a fejemből. A kilencvenes évek hangulatát jól hozta a film, a ruhák és a zenék kicsit visszarepítettek az időben. A szerelmi szál túl egyszerű, túl gyermeteg. Nem is hosszú életű. A külföldi oldalak rossz fogadtatása miatt szerintem a hazai mozikba nem fog eljutni.