Közösség

Vélemény:

 

82 Vonat Busanba: Zombi expressz

(2016)

Vonat Busanba: Zombi expressz

 
rainman   2021.03.20 00:10
0

A dél-koreaiak zombiváltozata. Hogy ez mitől több, mint bármelyik tisztességes amerikai változat, nem tudom. Illetve de, semmitől. A hype generátor kiugrott a helyéről, mikor ezt a filmet bemutatták, dobálták a jelzőket, hogy a 21. század legjobb zombifilmje, hogy megreformálja a műfajt, hogy megállás nélkül pörög stb. Ilyen előzmények után minimum azt vártam, hogy eldobom az agyam ettől a filmtől; nem dobtam el, sőt, kissé csalódottan keltem fel a képernyő elől. Sajnos a legtöbb jelzőre nem szolgált rá, mert se nem volt korszakalkotó, se nem volt kiemelkedő, mert megvoltak benne ugyanazok a sablonok és panelek, mint akármelyik amerikai társában. Ettől még persze nem volt rossz film, voltak pillanatai, legfőképpen a családi dráma, ami köré felhúzták a történetet. De tulajdonképpen ha ez a szál kimarad, akkor egyenesen érdektelenségbe fulladt volna az egész film. Én speciel a feszültséget hiányoltam belőle. Hiába pörgött a film, ha a szereplők bugyután, hollywoodi módon viselkedtek, egyszerűen nem volt egy körömrágós pillanat sem. Noha nem nézhetetlen alkotás, én továbbra is Danny Boyle 28 nappal későbbjét tartom a legjobb zombis filmnek.