A kék szemű szamuráj

A kék szemű szamuráj

Blue Eye Samurai

1. évad (2023) - 8 epizód

Az Edo-korabeli Japánban egy kardforgató mester álruhában él, és bosszúra készül.

(szarka84)

Rendező: Jane Wu
Forgatókönyvíró: Michael Green, Amber Noizumi
Premier: 2023.11.03. | Netflix (2024.02.28.)

KULCSSZAVAK

2024.04.26 Norbert93

Kitett magáért!

A grafika nem tagadom, zavart kissé, amíg nem állt rá szemem, viszont a cselekmény hamarabb magával ragadott. Ezerféle film, sorozat, anime és regény dolgozta már fel a bosszú útján elindult főhőst, s itt sincs új a nap alatt, na de mégis ez az anime valami hihetetlenül brutálisan és átgondoltan lett összerakva. A karaktereknek és motivációiknak van súlya a történetben: az erős női karakterek valóban azok, akiknek lenniük kell, és nem holmi mondvacsinált PC karakterek. Ha már bosszúfilm, a harci jelenetekre sem lehet panasz, szépen és ötletesen kerültek kivitelezésre, végre egy olyan film, amely nemcsak látványos, de érdekes és magával ragadó is.

2024.04.05 kabel

Vér és lélek

Ez a sorozat fantasztikus, a Blue Eye Samurai a hős útja modell tökéletes változata, ahol katarzis, bosszú, látvány, történelem és harc olyan fúziót alkot, melyről nem tudtam levenni a szememet. Minden epizód, minden harc előre visz minket, és mindez... Teljes kritika

2023.12.21 Eastern79

Véres mese

Az animék között is kuriózumnak számít virtuóz vizuális megoldásaival, mindamellett rendkívül hangulatos, a történet remek, a párbeszédek nem különben, az akciójelenetek pedig az élőszereplős filmeket is megszégyenítik. Minden ízében tökéletes.

2023.12.02 Victorine

Mindamellett, hogy egyedülálló grafikai élményt nyújt, a sztori is rendkívül átgondolt. Komoly témákat boncolgat (kitaszítottság, szégyen, bosszú, árulás, kitartás, szeretet, barátság), nem csupán eszement mészárlást láthatunk (bár meg kell hagyni, i... Több

2023.11.26 Rics

Nem vagyok valami anime párti, de ezzel feltették a lécet rendesen. Történet is önmagában nagyon jó és a jelenetek, nem igazán mondhatom, hogy unalmasak lennénk.

(2024. 01. 09.)
Egyszerűen, nagyszerűen nagyszerű
A Netflix új animéje közel sem találja fel a szamuráj-viaszt, de minden téren annyira elképesztően jó, hogy szinte képes meggyőzni az ellenkezőjéről. Több