A kék szemű szamuráj

Blue Eye Samurai

2024.04.28 neki

Végre

Szokásos PC érzettel indul, majd egy nagy pofon. Rendkívülire sikeredett animációs mese. Részletesen rajzolt nagyon szép zenével.

2024.04.05 kabel

Vér és lélek

Ez a sorozat fantasztikus, a Blue Eye Samurai a hős útja modell tökéletes változata, ahol katarzis, bosszú, látvány, történelem és harc olyan fúziót alkot, melyről nem tudtam levenni a szememet. Minden epizód, minden harc előre visz minket, és mindez... Teljes kritika

2023.12.21 Eastern79

Véres mese

Az animék között is kuriózumnak számít virtuóz vizuális megoldásaival, mindamellett rendkívül hangulatos, a történet remek, a párbeszédek nem különben, az akciójelenetek pedig az élőszereplős filmeket is megszégyenítik. Minden ízében tökéletes.

2023.12.02 Victorine

Mindamellett, hogy egyedülálló grafikai élményt nyújt, a sztori is rendkívül átgondolt. Komoly témákat boncolgat (kitaszítottság, szégyen, bosszú, árulás, kitartás, szeretet, barátság), nem csupán eszement mészárlást láthatunk (bár meg kell hagyni, i... Több

2023.12.31 Robinson76

Lélek és bosszúvágy

A sorozat egy Edo-korabeli Japánban játszódó, kardozós, történelmi, animációs alkotás, melynek hangulata és képi világa lebilincselő. Azonban nemcsak vizualitását tekintve lenyűgöző, hanem a történetét tekintve is remek alkotás. Viszont csak felnőtteknek tudom jó szívvel ajánlani, mert egyrészt elég véres, másrészt pedig mondanivalóját tekintve sem gyermek lelkületűeknek való, hiszen tökéletesen vázolja azt, amikor egy ember lelkét teljesen felemészti a bosszúvágy.

2023.11.26 Rics

Nem vagyok valami anime párti, de ezzel feltették a lécet rendesen. Történet is önmagában nagyon jó és a jelenetek, nem igazán mondhatom, hogy unalmasak lennénk.

2024.04.26 Norbert93

Kitett magáért!

A grafika nem tagadom, zavart kissé, amíg nem állt rá szemem, viszont a cselekmény hamarabb magával ragadott. Ezerféle film, sorozat, anime és regény dolgozta már fel a bosszú útján elindult főhőst, s itt sincs új a nap alatt, na de mégis ez az anime valami hihetetlenül brutálisan és átgondoltan lett összerakva. A karaktereknek és motivációiknak van súlya a történetben: az erős női karakterek valóban azok, akiknek lenniük kell, és nem holmi mondvacsinált PC karakterek. Ha már bosszúfilm, a harci jelenetekre sem lehet panasz, szépen és ötletesen kerültek kivitelezésre, végre egy olyan film, amely nemcsak látványos, de érdekes és magával ragadó is.

2024.04.07 ww2003

Nem olyan rossz

Nem olyan rossz, de nem is annyira jó. Egy idő után fárasztó, hogy a csajszi mindenkit lever.

2023.11.03 dadooo

Hihetetlenül gyönyörű animáció és akciójelenetek. A Netflix eddig egyik leginkább lenyűgöző animéje vizuális szempontból. A sztori viszonylag sablonos, de a látvány kárpótol.

2024.01.03 pekten01@freemailhu

Mary

Nem szeretem az anime filmeket, ezért nem is szoktam nézni. Ebbe belenéztem, és magával ragadott. Jó sztori, szép kivitel, örülök, hogy megnéztem.