Közösség

Vélemény:

 

80 Csokoládé

(2000)

Édes kis semmiség...

 
dailyfilmsan   2019.03.05 23:01
0

Van egy szimbolikája filmnek amit vagy elkapunk vagy nem. Meg kell hogy legyen hozzá a hangulatunk és befogadónak kell lennünk rá, bár emellett egy egyszerű barátságos film. A történet szempontjából egy fő vonalat egy lineáris utat követünk ám jó lenne vissza-vissza tekinteni hogy a kísértő múltból valami kis információt nyerjünk m a film a jelen pillanatot éli meg . Nem lesz emiatt kevesebb viszont több sem a film. A montázsok a csokoládé készítésről látványosak oldják a feszített viszálytól terhes levegőt. Jonny Depp itt egy név csupán, nincs annyi jelenete hogy szereplése értékelhető legyen. Viszont rajta kívül minden szereplő nagyon jól teljesít a filmben. Lehet nem volt kedve Deppnek a szerephez, lehet én is fancsali képet vágtam volna ha nem szeretem a csokit de azt kell ennem egy szerep kedvéért. A zenéje nekem nagyon hasonlított a karácsonyi lidércnyomás egyik melódiájához. Nagyon illett az egész helyzethez és stílushoz. A helyszín és az atmoszféra is helyben volt nagyon nem is lehet belekötni a filmbe, még humoros is volt és bánatos is egyben. Nem tökéletes de épp elég jó hogy megnézd legalább egyszer.