Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Judi Dench
Judi Dench
Alfred Molina

elekm90   2021. 01. 12.

Tök aranyos kis film, tele jó karakterrel, valamint vegyesen drámai és habkönnyű komikus jelenettel. Már az alaphelyzet is nagyon tetszett, ahogy a nagyböjt idején a konzervatív kisfalu polgármestere (Alfred Molina kiváló alakításában) keresztes hadjáratot indít a csokoládébolt ellen. Bármikor simán megtekinthető alkotás.

Puncs   2019. 03. 09.

Nem a megszokott nyálas, romantikus sablon alkotás. A film két végletet mutat be. Az egyik, a falu lakossága, akik képmutatásban élnek, nem merik vállalni önmagukat, meg akarnak felelni a hazug társadalmi elvsárásoknak. Ebbe a közösségben jön Vianne,... több»

indingo   2019. 03. 25.

Amikor először láttam, annyira nem jött be, de másodszor mintha egész más filmet néztem volna, mert akkor nagyon bejött. De lehet, kell egy hangulat, hogy értékelni tudjuk és akkor azt mondhatjuk, milyen jó film és ne feledjük el a fantasztikus szereplőket sem.

Varga_Júlia   2020. 07. 29.

Simán végig tudom nézni bármikor és bárhol, és természetesen akárhányszor. Ez a film pont abban az életkorban kapott el, amikor valamiért nagy szükségem volt rá, és azóta sem ereszt: hangulatos, finom romantika, egy kis drámával és apró otthoni tragé... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 05.

Édes kis semmiség...

Van egy szimbolikája filmnek amit vagy elkapunk vagy nem. Meg kell hogy legyen hozzá a hangulatunk és befogadónak kell lennünk rá, bár emellett egy egyszerű barátságos film. A történet szempontjából egy fő vonalat egy lineáris utat követünk ám jó lenne vissza-vissza tekinteni hogy a kísértő múltból valami kis információt nyerjünk m a film a jelen pillanatot éli meg . Nem lesz emiatt kevesebb viszont több sem a film. A montázsok a csokoládé készítésről látványosak oldják a feszített viszálytól terhes levegőt. Jonny Depp itt egy név csupán, nincs annyi jelenete hogy szereplése értékelhető legyen. Viszont rajta kívül minden szereplő nagyon jól teljesít a filmben. Lehet nem volt kedve Deppnek a szerephez, lehet én is fancsali képet vágtam volna ha nem szeretem a csokit de azt kell ennem egy szerep kedvéért. A zenéje nekem nagyon hasonlított a karácsonyi lidércnyomás egyik melódiájához. Nagyon illett az egész helyzethez és stílushoz. A helyszín és az atmoszféra is helyben volt nagyon nem is lehet belekötni a filmbe, még humoros is volt és bánatos is egyben. Nem tökéletes de épp elég jó hogy megnézd legalább egyszer.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Csodacsoki

Mesehangulatu film a csodaszep Juliette Binoche-sal es a szerephez tokeletesen passzolo, meg nagybetus SZINESZnek tekintheto j. Deppel. A film pontosan olyan es pontosan azert olyan, mint a csokolade, mert minden benne van. Egy kis armany, egy kis szerelem, egy kis gyermeki baj, egy kis gonoszsag, egy kis modernizmus, egy kis vaskalapossag... Mint a csokik: Egy kicset edes, egy kicsit chilis, egy kicsit mogyoros, egy kicsit feher, egy kicsit mandulas... mhhhhh

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Megható és érzelmes történet egy egyedülálló anyukáról, aki elköltözött a kislányával egy messzi kis falucskába az új élet, új remény jegyében, hogy boldogok legyenek. Érdekes hogy a hívő falusiak egy olyan egyszerű dologra mint az édesség milyen sátáni dologként tekintenek. Johnny Depp egyik legjobb romantikus filmje.

A film DVD-kiadásának audiokommentárjában Johnny Depp bevallotta, hogy nem szereti a jó minőségű csokoládét, helyette inkább a húsvéti nyuszi jellegű, olcsóbb minőségűeket kedveli. Egyébként a színész gyerekkorában allergiás volt a csokoládéra.

A film Joanne Harris azonos című regénye alapján készült.

Juliette Binoche egy párizsi csokoládé üzletben tanult, hogy felkészüljön a szerepre.

(kázsé)

A film kommentárja szerint Johnny Depp nem szereti a csokit.

(kázsé)

Bár Johnny Depp Franciaországban él, egyik jelenetét sem Franciaországban vették fel, hanem Angliában.