Csokoládé

Puncs   2019. 03. 09.

Nem a megszokott nyálas, romantikus sablon alkotás. A film két végletet mutat be. Az egyik, a falu lakossága, akik képmutatásban élnek, nem merik vállalni önmagukat, meg akarnak felelni a hazug társadalmi elvsárásoknak. Ebbe a közösségben jön Vianne, aki senkinek és semminek nem akar megfelelni. Makacs, nem találja meg könnyen a helyét a világban. Folyton vándorol. Ő a másik véglet. Szerintem a szereposztás jó, nehéz lenne bárkit kiemelni, mert szinte nincs gyenge pont. A zene is illik a film hangulatához. A sok guszta csoki pedig csak dob rajta. :)

indingo   2019. 03. 25.

Amikor először láttam, annyira nem jött be, de másodszor mintha egész más filmet néztem volna, mert akkor nagyon bejött. De lehet, kell egy hangulat, hogy értékelni tudjuk és akkor azt mondhatjuk, milyen jó film és ne feledjük el a fantasztikus szereplőket sem.

dailyfilmsan   2019. 03. 05.
Édes kis semmiség...

Van egy szimbolikája filmnek amit vagy elkapunk vagy nem. Meg kell hogy legyen hozzá a hangulatunk és befogadónak kell lennünk rá, bár emellett egy egyszerű barátságos film. A történet szempontjából egy fő vonalat egy lineáris utat követünk ám jó lenne vissza-vissza tekinteni hogy a kísértő múltból valami kis információt nyerjünk m a film a jelen pillanatot éli meg . Nem lesz emiatt kevesebb viszont több sem a film. A montázsok a csokoládé készítésről látványosak oldják a feszített viszálytól terhes levegőt. Jonny Depp itt egy név csupán, nincs annyi jelenete hogy szereplése értékelhető legyen. Viszont rajta kívül minden szereplő nagyon jól teljesít a filmben. Lehet nem volt kedve Deppnek a szerephez, lehet én is fancsali képet vágtam volna ha nem szeretem a csokit de azt kell ennem egy szerep kedvéért. A zenéje nekem nagyon hasonlított a karácsonyi lidércnyomás egyik melódiájához. Nagyon illett az egész helyzethez és stílushoz. A helyszín és az atmoszféra is helyben volt nagyon nem is lehet belekötni a filmbe, még humoros is volt és bánatos is egyben. Nem tökéletes de épp elég jó hogy megnézd legalább egyszer.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Megható és érzelmes történet egy egyedülálló anyukáról, aki elköltözött a kislányával egy messzi kis falucskába az új élet, új remény jegyében, hogy boldogok legyenek. Érdekes hogy a hívő falusiak egy olyan egyszerű dologra mint az édesség milyen sátáni dologként tekintenek. Johnny Depp egyik legjobb romantikus filmje.

Zsceeeka   2016. 04. 22.

Nagyon jó kis romantikus film, nem is hiába ilyen híres. Johnny Depp jót alakít, mint szinte mindig , az ízlelőbimbók is beindulnak a film nézése közben (egy csokoládéval kapcsolatos egyetemi kurzus keretében láttam). :)

Johnny Depp
Judi Dench
Judi Dench
Alfred Molina
Juliette Binoche

Nem hiányozhat ez az alkotás a legjobb gasztrofilmek listájáról, kulináris élménynek is kiváló, de a lelket is felemeli, ritka az ilyen a műfajban. Szeretinvaló mozi, amelyet biztosan nem felejt el az, aki egyszer is látott, máig nem kopott meg a varázsa. 8/10 több»

A film DVD-kiadásának audiokommentárjában Johnny Depp bevallotta, hogy nem szereti a jó minőségű csokoládét, helyette inkább a húsvéti nyuszi jellegű, olcsóbb minőségűeket kedveli. Egyébként a színész gyerekkorában allergiás volt a csokoládéra.

(ArpiHajdu és Réci )

A film Joanne Harris azonos című regénye alapján készült.

Juliette Binoche egy párizsi csokoládé üzletben tanult, hogy felkészüljön a szerepre.

(kázsé)