Közösség

Vélemény:

 

42 Slender Man - Az ismeretlen rém

(2018)

Slender Man - Az ismeretlen rém

 
indingo   2018.09.01 23:07
1


Nem tudom ki emlékszik még egy koreai mesefilmre A hosszúlábú apura, de nekem a film kapcsán már a legelején ez ugrott be. Egy ismeretlen hosszúlábú idegen, akinek csak az árnyképe látszik. Nem túl jó kezdés, ha egy horrorról egy mesefilm jut az ember eszébe. Már elég régóta promózzák a filmet. Többször elhangzott, hogy van alapja a történetnek, ugyanis Slender Man egy létező karakter. A filmben csak magát a főszereplőt lopták, minden más csak kitaláció, holott lehetett volna egy valós események merítette izgalmas filmet is összerakni. Nem túl egyedi már a kezdés sem. Egy lánytársaság megnéz egy titokzatos videót, ami minden baj forrása lesz. A történet vezetése nem túl gördülékeny. Helyenként olyan érzésem volt, hogy kivágtak egy-egy jelenetet. A főszereplők között nincs igazi karakter. Elég egyformák a lányok, egyikben sincs semmi különös. Tipikus amerikai baráti társaság. A színésznők sem túl ismertek, ami persze nem baj. A legnagyobb filmes tapasztalata közülük Joey Kingnek van, aki mostanában több szerepben is feltűnt, kisgyerekkora óta kamera előtt áll. Ismerős lehet még Julia Goldani Telles, aki A viszony című sorozat egyik meghatározó szereplője. Visszakanyarodva a filmhez, én nem tudtam azonosulni a karakterekkel. Nem éreztem azt a borzongást és rettegést, amit ők. És egyikük sem volt különösebben szimpatikus, így a sorsuk sem rázott meg. A története némiképp egysíkú, egy szálon fut és így hamar unalmassá válik. Folyamatos visszatérő elem a filmben a harangszó. Rengeteg jelenet játszódott este, sötétben, de valahogy a kívánt hatást ezzel sem tudták elérni. A horrorok elengedhetetlen eleme a hanghatás, ami itt is megvolt egy-egy izgalmasabbnak gondolt jelenetben. Nagyon zavart, hogy félpercenként fülsiketítően sikoltoztak a filmben. Már-már közhelyes dolog, hogy amit hangsúlyoznak, hogy ne csináld azt a főszereplők azonnal megcsinálnak. Ne vedd le a szemfedőt, de az egyikük csak azért is az ellenkezőjét csinálja. Meg látomásaink vannak és egy titokzatos idegen üldöz, de azért tök egyedül kimegyek este az elhagyatott erdőbe. Meg milyen iskolába mennek temetőbe kirándulni? Aki szereti is a misztikus filmeket, az sem fog ettől az alkotástól hanyatt esni.