Közösség

Vélemény:

 

78 A bűnös

(2018)

A bűnös

 
superzero   2019.04.02 05:15
0

Ez egy főiskolai vizsgafilm rendezői szakon, de még annak is nagyon kevés. Úgy néz ki, itt valaki rossz ajtón ment be, amikor valaki hóna alá csapta ennek a hangjátéknak a kéziratát és elindult "házalni" vele, mert egy rádiós hangjáték került tévedésből "filmszalagra". Egy döntéshozó rábólintott a kézirat felhasználására, de tévedésből nem a rádiónak készítették el a végleges verziót, hanem filmre vették. Vagy csupán valaki bevitt egy kamerát egy rádiós hangjáték felvételére és addig-addig szórakoztak vele, míg végül felvették az egész hangjátékot. Szóval nem tudom, hogy végülis melyik verzió lehet az igaz , de az biztos, hogy ezzel a filmmel mellé nyúltak a készítők. Itt nem lehet filmélményről beszélni, mivel az egész egy hangjáték, így inkább nevezhető egy rádiós élménynek, amire manapság nemigazán ül be senki egy moziba, hogy hangos könyvet nézzen. Persze értem én a sznob értelmiséget, hogy hanyatt esik ettől az egyéni kifejezésmódtól, rendezői eszköztől, puritán megvalósítástól, költséghatékony kivitelezéstől és, hogy mindent a néző fantáziájára bíztak, de én akkor is azt mondom, hogy na ne már, köszönöm én nem kérek ebből a mutatványból...