Közösség

Vélemény:

 

64 Halál a Níluson

(2021)

Agatha Christie világa filmre komponálva

 
Zsolt Szabó   2022.10.16 14:16
1

Magát az ilyen típusú filmeket nem igazán szeretem, mivel számomra vontatott, lassan folyó filmekről beszélünk. Viszont azt vettem észre mostanság, hogy Kenneth Branagh rendezéseit szeretem. Hercule Poirot-t már másodjára alakítja, és szerintem tökéletes Poirot lett. A szereplőgárda: az első film után újra a legjobbakat castingolták, mivel a kémia a szereplők közt igen jól működött. Igaz, a botrány ezt a filmet se tudta elkerülni Armie Hammer miatt, pedig a filmben neki kulcs szerep jutott, így megkerülhetetlen volt a karaktere a filmben, amit jól is alakított. A filmen egyáltalán nem látszott, hogy Kenneth-nek egyben a főszerepet is meg kellett formálnia és magát a produkció is rajta múlt, mint rendező. A film különben 65mm-es kopiára felvett IMAX minőségű film lett, ami a vágás után egyértelműen jól tükrözte vissza a széles látókört a filmben, imádni valók voltak az Egyiptom szépségeit megmutató képkockák. Ami mellett nem lehet elmenni, az az, hogy sajnos a film a mai világ elvárásait is alkalmazta a filmben LMBTQ, illetve kisebbségi oldalról is, amik ebben a korban azért nem működtek így, ez a film eredetiségét számomra kicsit megtépázta és nem tudtam elmenni mellette csak úgy. Ezért is értékeltem "csak" 10/8-ra az alkotást. Ajánlom megnézésre! Természetesen ez a film megint nem jön be mindenkinek, és nem fogyasztható mindenki számára.