Közösség

Vélemény:

 

70 Nyitva

(2018)

Nyitva

 
Berto49   2018.10.20 16:20
0

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Őszintén szólva nagyon megbántam. Ilyen liberális szellemű, a promiszkuitást népszerűsítő filmhez még támogatást is adott a Filmalap. Az biztos, hogy mai magyar filmet ezután jó darabig nem fogok moziban megnézni. Nagypál Orsi meg nyugodtan visszakérhetné azt a valószínűleg rengeteg pénzt, amibe a a London Film Schoolban szerzett diplomája került, mert a filmkészítésről még az alapfogalmakat sem tanulta meg. A választott műfaj követelménye, hogy legyenek benne verbális, vagy képi poénok. Ebben a munkában még véletlenül sem akadt egy sem, rendesen fészkelődtem is, hogy „jajj mikor lesz már vége!” A mai társadalmi elvárásokkal ennyire szembemenő filmet készíteni a pimaszság teteje. Nyugodtan rám lehet sütni az ultra konzervatizmus bélyegét, de én a monogámia híve vagyok. Csodálkozva olvastam „jake green szerkesztőtársam” véleményét, mert szerintem a szexuális vágynak egyetlenegy célja van: az utódnemzés! Az a természet ajándéka (vagy az Isten adománya), hogy a gyönyörérzet vele jár. A fajfenntartás minden élőlénybe belekódolt késztetés az amőbáktól egészen az emberig, de ne felejtkezzünk meg a csak az emberekre jellemző szerelemről. Amennyiben a testi vágyakozás csökken még mindig ott van (vagy ott kellene lenni) az egymás iránt érzett szeretetnek, megértésnek és bizalomnak, az igazi társ utáni igénynek. A film végén látható szaunás jelenet hatalmas kérdőjelet rajzol a kibékülésre, ezzel is a film számomra nagyon ellenszenves gondolatiságot erősítve meg. Néhány szó a szereplőkről: Radnay Csilla már most is, 33 évesen az öregedés szembetűnő jeleit mutatja, 10-15 év múlva már nyugodtan nagymama szerepeket is eljátszhat. Kovács Lehel játékán látszódik a partnernőjénél sokkal több színjátszói tapasztalat, sőt némi tehetség is mutatkozik. Egy romcom-nak besorolt filmről nem is nagyon érdemes ilyen hosszú véleményt írni, de azt még meg kell jegyeznem, hogy egy értelmiségi pár valószínűleg nem néz szappanopera jellegű sorozatokat, vagy ha igen, akkor nagyon nagy baj van nemcsak a libidójukkal, hanem a szellemi színvonalukkal is.