kabel

Tenki Réka
Jordán Adél

Fanni és Bálint a harmincas éveikben jár, de sokkal öregebbnek érzik magukat. Az elmúlt évek során összekoptak, egymáshoz csiszolódtak és úgy érzik, hogy kapcsolatukból kiveszett valami - talán a szenvedély. Hogy elkerüljék az elkerülhetetlen megcsalást és elhidegülést, azt tervezik, hogy feldobják… Több

Rendező: Nagypál Orsi
Forgatókönyvíró: Nagypál Orsi
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.10.18. | Netflix (2019.12.05.) | Filmio (2021.12.30.)

2024.02.21 Schumy1

Újabb párkapcsolati, vagy is arról szóló film, s nem rossz!

2018.10.29 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Megsínyleni a kalandokat

Ismét egy Terápiás rendező: Nagypál Orsi. Az első nagyjátékfilmjével. S egy újabb fontos témával, amivel foglalkozni kell. Nevezetesen: hogyan tartsuk frissen és fitten a szexuális vágyakat egy régóta tartó párkapcsolatban? S főleg: legyünk-e nyitott... Teljes kritika

2019.10.20 indingo

Összességében nekem tetszett a film. Volt benne mondanivaló és némi humor is . Elgondolkodtató story, helyenként kicsit nyers és megbotránkoztató.

2024.01.19 kabel

Zárva

Langyos kis romantikus vígjáték volt ez. Nyilvánvalóan azt a sémát követi, amit minden hasonló szerelmes film: párocska élete már nem az igazi, megpróbálnak valamit, hogy feldobják a kapcsolatot, az a valami nagyon nem sikerül, elválnak, majd felfedezik, hogy igazából egymás eredetiségét szerették, és újra összejönnek. Láttuk, ismerjük, várjuk jellegű film, de ezúttal egy érdekes témát taglal, a nyitott kapcsolatokat, a promiszkuitást, valamint a megcsalás a központi téma. Főszereplőink ezzel akarják felrázni langyosult szexuális életüket, azonban egyikőjük sincs igazán kész erre, és képtelenek megbeszélni problémáikat. Ez egy idő után már inkább frusztráló és lehangoló volt, a film inkább dráma, mint vígjáték, mert a két ember veszekedése kb. az egész sztori. Ez így rendben is van, bár elég fura, hogy tudtak eddig kapcsolatban élni, olyan, mintha nem beszéltek meg volna semmit eddig. Ez aztán tovább csavarodik, de a film nem igazán megy túl mélyre a témában. Pár karakter be van mutatva, és minimálisan beszélnek nyitott életükről, de csak felszínesen, inkább a poén kedvéért. Egyszer nézhető, de nem kell sokat várni.

2023.03.26 Klauka89

Cookito

Jaj, ezt nem kellett volna leforgatni! Egy különös pár, akik szerintem szöges ellentétei egymásnak, nyitott kapcsolatot akarnak, közösen swingerez(né)nek, majd kiderül, hogy amúgy már meg is csalták egymást. Majd szakítanak, költöznek, mindent felrúgnak, de még utólag is egymásra ácsingóznak. Miért értelme is volt ennek? De a legjobb rész benne számomra, amikor a játszótéren Jordán Adél taglalja Radnay Csillának, hogy néhány anyuka eszét ellepik a hormonok, így átkerül a méhlepénybe, ami majd a szülés után megy a kukába a józan eszükkel együtt. Na ez igaz! De a másik, ami kiverte a biztosítékot, hogy „képes vagy tápszerrel etetni a gyerekeket?” Nagypál Orsolyának külön taps ezért! És nem pozitív értelemben.

A film 24 074 810 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 51 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Nyitva forgatása 30 napot vett igénybe. A stáb 30 budapesti helyszínen dolgozott, és 10 napot forgattak egy, a produkció számára épített stúdiódíszletben.Szerző: hp

A filmet 317 millió forinttal támogatta a filmalap. Szerző: hp

A filmet rendező Nagypál Orsi a London Film Schoolban végezte tanulmányait. Szerző: hp

A Nyitva forgatása 2017. július 17-én kezdődött meg Budapesten. Szerző: hp

(2018. 11. 13.)
Hármas-, sőt, négyesszex is akad, de nem csak ezért érdemes megnézni Nagypál Orsi első nagyjátékfilmjét: a Nyitva okos is, kedves is, miközben vicces sem felejt el lenni. Több

(2018. 11. 11.)
SZEX mással = Jó párkapcsolat? - NYITVA (Film Kritika)
A Nyitva film szexuális erkölcsök és alapvető emberi bizalom, szeretet óvodájába teszi bele a nézőit de nem ad mellé óvónőt. Így pedig nem valószínű, hogy egy magasabb jót fogunk szolgálni a saját magunknak levont tanulságokkal.   Több

(2018. 11. 14.)
Csak szex?
A Nyitva az erotikával és a nyitott kapcsolatok bemutatásával is adós marad, ehelyett egy felettébb vicces, imádni való és helyenként túlságosan is óvatos filmet kapunk. Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 10. 18.)
Tessék, egy magyar film, ami szexi – és nem csak az akar lenni. Mit teszünk, ha fel szeretnénk frissíteni a párkapcsolatunkat? Erre mutat mindvégig szórakoztató, s legtöbbször nagyjából hiteles variációt Nagypál Orsi első nagyjátékfilmje. Több