Nyitva (2018)

Nyitva

belavagyok   2020. 10. 31.

Bátor film volt egy érdekes témában. Hogyan lehet a másik iránt érzett érzelmeket fenntartani, és úgy vágyni a másikra, mint a megismerkedés kezdetén?

ArpiHajdu és Réci   2018. 10. 29.

Megsínyleni a kalandokat

Ismét egy Terápiás rendező: Nagypál Orsi. Az első nagyjátékfilmjével. S egy újabb fontos témával, amivel foglalkozni kell. Nevezetesen: hogyan tartsuk frissen és fitten a szexuális vágyakat egy régóta tartó párkapcsolatban? S főleg: legyünk-e nyitott... teljes kritika»

indingo   2019. 10. 20.

Összességében nekem tetszett a film. Volt benne mondanivaló és némi humor is . Elgondolkodtató story, helyenként kicsit nyers és megbotránkoztató.

Berto49   2018. 10. 20.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Őszintén szólva nagyon megbántam. Ilyen liberális szellemű, a promiszkuitást népszerűsítő filmhez még támogatást is adott a Filmalap. Az biztos, hogy mai magyar filmet ezután jó... több»

HETEDIK   2019. 10. 18.

Sok értelme volt leforgatni ezt a rakat [email protected], mert ugye felnőtt emberek lévén nem tudjuk, hogy egy kapcsolat minél tovább tart, annál jobban ellaposodik. A magyar filmalap pedig ilyen filmekbe önti a közpénzt! Gratulálok!

Szilonka   2020. 02. 05.

Igazából nem volt rossz, csak olyan erőltetett volt helyenként a story, meg a a mondanivaló.

TomÁcs   2019. 11. 20.

Tetszett a filmben az őszintesége. A története elég kerek és nyílt, a címhez hűen. Valahol tényleg a magyar valóságot mutatja.

Tenki Réka
Jordán Adél

A film 24 074 810 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 51 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Nyitva forgatása 30 napot vett igénybe. A stáb 30 budapesti helyszínen dolgozott, és 10 napot forgattak egy, a produkció számára épített stúdiódíszletben.

A filmet 317 millió forinttal támogatta a filmalap.

A filmet rendező Nagypál Orsi a London Film Schoolban végezte tanulmányait.

A Nyitva forgatása 2017. július 17-én kezdődött meg Budapesten.

"Olyan filmet szerettem volna csinálni, ami szórakoztató, amin sokat lehet nevetni, de a film végére el is gondolkodtatja a nézőt. Fanni és Bálint hétköznapi, szerethető hősök, a problémáik sokunk számára átélhetőek, hiszen mindannyian voltunk már párkapcsolatban, vagy épp vágyunk erre" - árulta el a filmet rendező Nagypál Orsi.

A film első előzetese a Facebookon debütált.

Tessék, egy magyar film, ami szexi – és nem csak az akar lenni. Mit teszünk, ha fel szeretnénk frissíteni a párkapcsolatunkat? Erre mutat mindvégig szórakoztató, s legtöbbször nagyjából hiteles variációt Nagypál Orsi első nagyjátékfilmje. több»

A Nyitva film szexuális erkölcsök és alapvető emberi bizalom, szeretet óvodájába teszi bele a nézőit de nem ad mellé óvónőt. Így pedig nem valószínű, hogy egy magasabb jót fogunk szolgálni a saját magunknak levont tanulságokkal.   több»

Hármas-, sőt, négyesszex is akad, de nem csak ezért érdemes megnézni Nagypál Orsi első nagyjátékfilmjét: a Nyitva okos is, kedves is, miközben vicces sem felejt el lenni. több»