Együtt kezdtük (2022)

Mucsi Zoltán
Nagy Márk
Zsurzs Kati

Solo   2022. 08. 23.

Nem az év legjobb filmje, de szórakoztató

Nem vártam túl sokat ettől a filmtől, de ehhez képest meglepett. A rendezőnő, Kerékgyártó Yvonne ugyanis remek kis színészgárdával dolgozott, akik szórakoztató karaktereket "hoztak" a filmbe. Tetszett Mucsi Zoltán, aki szokás szerint fergetegeset nyújt, bár ezúttal nem kap jelentős szerepet. Klasszul játszanak a színészképzőben frissen végzett fiatal színészek is: Mosolygó Sára és Jakab Balázs, akik egy balatoni esküvőn jönnek újra össze, ahol a lakodalom mellett egy 10 éves osztálytalálkozót is lezavarnak barátaikkal. Nagyon szép a folyamatosan látszódó balatoni látkép, a főszereplő srác szőlészetéből nézve. A sztori nagyon egyszerű, de akadnak poénok és fordulatok is. Kapunk romantikát, féltékenységi bunyót, párkapcsolati vitát, némi drámát, egy újraélesztést, pici szexualitást és vicces helyzetkomikumot fiatal, tehetséges magyar színészekkel. A sztori elbírt volna valamivel több poént és izgalmat, de összességében el lehet lenni ezzel a filmmel. Nálam a magyar vígjáték mezőnyben picit az átlag felett van.

F79   2022. 08. 14.

Egyszer majd felnövünk

Tíz év egy ember életében rövid, de mégis jelentős időszak. Főként akkor, ha a felnőttkor első tíz évét tekintjük. Néha nem árt megállni egy pillanatra, és elgondolkodni azon, hogy honnan indultunk, és hol tartunk ma. Sikerült megvalósítanunk a terve... teljes kritika»

violet_hope11   2022. 08. 11.

Végre már egy magyar filmre is azt tudom mondani, hogy megérte rá beülni a moziba. Minden perce lekötött, és nem akartam hogy vége legyen. Vígjáték és dráma egyvelege, pozitív kicsengéssel, komolyabb mondanivalóval. Újranézős. :)

Gábor390920   2022. 08. 17.

Egy baráti társaság újra találkozik az érettségi után tíz évvel két barátjuk esküvőjén. Nagyjából ez a film sztorija dióhéjban. Mégis mennyivel több ennél ez a film! Ahogy én láttam, nem csak a házasulók életét éri fordulópont ezen a hétvégén, hanem ... több»

ferkusz   2022. 08. 06.

Kicsit tartottam tőle, de igazán kellemes csalódás volt. Az alakítások irtó jók lettek, ráadásul a történet is egészen jól meg van írva.

misike01   2022. 08. 08.

Tényleg nagyon kellemes csalódás volt, egészen másra számította, és sikerült meglepenie a filmnek, mert amellett, hogy tud szórakoztatni, mondani, üzenni is akar, és szépen célba is talál. Egyáltalán nem bántam meg.

julisX   2022. 08. 09.

Fuh, szerintem ez egyszerűen egy irtó jó hangulatú vígjáték. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

A film 71 684 239 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 45 388 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főcímdalát Lábas Viki és Járai Márk énekli.

(Gábor390920)

A produkció a Nemzeti Filmintézet Zrt. támogatásával készült.

(csd)

A forgatás mindössze 35 napig tartott.

(csd)

A forgatás nem csupán Magyarországon, hanem az Egyesült Királyságban is zajlott.

(csd)

A filmet a magyarországi Badacsony környékén forgatták.