Közösség

Vélemény:

 

76 Együtt kezdtük

(2022)

Habkönnyű magyar vígjáték

 
Harper   2023.07.19 20:13
3

Éppen tavaly nyáron néztem meg ezt a kis habkönnyű vígjátékot a moziban, de most újra meg kellett néznem egy barátommal (és annak barátnőjével), mert kifejezetten kérték tőlem. Belevágtam, és meglepődtem azon, hogy újranézve is szórakoztatónak bizonyult. A legelső alkalommal kifejezetten Mucsi Zoltán miatt ültem be rá, de a másodszori megtekintésnél a fiatalok tehetsége is jobban észrevehető volt. Az alapsztori is ígéretes: 10 évvel az érettségi után újra összejönnek az egykori osztálytársak egy balatoni esküvő kapcsán. Két fiatal közt újrakezdődik a vonzalom, ők Franciska és Marci, akiket Mosolygó Sára és Jakab Balázs alakítanak. Kapunk vicces jeleneteket, például a már említett Mucsi Zoltánnak köszönhetően, aki folyamatosan osztja jövőbeni vejét, és a tőle szokott stílusban tolja a monológokat. Nálam ez a film erős 80%-os, a rendezés és a sok jó alakítás miatt (amelyek között a régi nagy öregek is kitesznek magukért, például Jordán Tamás és Szacsvay László). Ajánlom a magyar filmeket kedvelőknek.