Final Cut: Hölgyeim és uraim

Final Cut: Hölgyeim és uraim

Final Cut - Hölgyeim és uraim

Pálfi György alkotása egyedülálló a maga nemében. Neves rendezők ismert külföldi és magyar filmeposzaiból vett jelenetek egymásbafűzésével meséli el az örök szerelem történetét - amikor a Nő (Liza Minelli, Greta Garbo, Sophia Loren, Marilyn Monroe, Elisabeth Taylor stb.) találkozik a… Több

Rendező: Pálfi György
Forgatókönyvíró: Pálfi György, Ruttkay Zsófia
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2012.02.04.

2017.12.21 Deku

Nem hinném, hogy kell ecsetelni de leginkább az tetszett, hogy a karakterek nagyon erősek voltak. Ezt a filmet csak imádni tudom. Igazán kellemes hangvételű és nem érzem, hogy laposodna a történet.

2016.06.05 erare

Imádtam a filmet! Ha százszor megnézném, akkor sem tudnám megunni ezeket a filmklasszikusokat, ismert jeleneteket és színészóriásokat. Remek a vágás; pont ott és pont annyit enged, amennyi szükséges. A filmzenék párosítása is csak növelte az élvezete... Több

2017.10.01 Berto49

Pálfi György 450 filmből 1.200 snittet válogatott és vágott össze. Fantasztikus teljesítmény, mivel több száz szereplő alakításában egy jól követhető történet áll össze. Szerintem teljesen egyedi, érdemes megtartani.

2016.09.06 sipiarpi

Zseniális ötlet, nagyszerű megvalósítás. Egy szerelem története a filmvilágban! Számomra többször nézős!

2015.05.15 jazzy

Ez a film egy csoda! Nem akartam elhinni, amikor utánaolvasva megtudtam, hogy 495 filmből szedték össze az egyes jeleneteket. Bámulatos! És így sem kusza és nem is érthetetlen a története. Szerintem ez a film méltán sorakozhat fel azon alkotások sorába, melyet mindenkinek látnia kell egyszer ebben az életben! Ez egy kincs!

Pálfi György saját szabálya alapján a felhasznált filmek eredeti kópiáit alkalmazta.Szerző: Bogi87

A rendező saját szabálya az volt, hogy filmjét csak ingyenesen lehet vetíteni, nem lehet érte pénzt kérni. Emiatt jogdíjat sem fizetett a bevágott filmjelenetekért, így sok film felhasználását nem engedélyezték számára.Szerző: Bogi87

A Final Cut című filmet hozzávetőlegesen 450 film 1400 jelenetéből állították össze. Mivel ez igen sokáig tartott, sok munkával járt, így összesen három vágó dolgozott rajta. Szerző: Bogi87

Pálfi György rendező David Lynch, Steven Spielber, Stanley Kubrick, Woody Allen és Alfred Hitchcock kivételével egy rendező legfeljebb 2 filmjét használta fel.Szerző: Bogi87

Pálfi György számos filmből vágott ki jeleneteket filmjéhez, ezek 30%-a magyar, míg 40%-a amerikai.Szerző: Bogi87