Moszkva tér (2001)

Moszkva tér

Fikatours_blogger   2022. 11. 08.

Széll Kálmán tér

Nem tudom, hogy 2001-ben mennyire tetszett volna nekem ez a film, de ma jó rajta nosztalgiázni. A története viszont pocsék, üzenete pedig nem sok van.

indingo   2017. 11. 18.

Igazi magyar kultuszfilm, remek történettel, sok mondanivalóval. Van benne egy kis múlt egy kis történettel. Remek karakterek igazi érzelmes alkotás.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Az átlagos nálam azt jelenti nálam,hogy nézhető,de nem többször.A mondanivaló kissé klisés,a történet sem túl acélos.A magyar filmgyártás második vonala,néhány jobb résszel,és poénnal.

Milanman   2015. 02. 10.

A rendszerváltás utáni magyar filmgyártásból a személyes kedvencem. A film eseményeiből sokhoz hasonló velem is megesett (bár pár évvel később) de mégis hihetetlen ismerős-nosztalgiával gondolok erre a filmre. Nem hinném, hogy bármilyen szempontból is különleges lenne, de számomra sokat jelent.

doroffee   2016. 02. 14.

Bírtam ezt a filmet. Nagyon jól hozta a rendszerváltás időszakának életérzését az általános kamaszélet viszontagságaival keverve. Csak irigykedtem, hogy én valószínűleg sosem fogok VIP hullámmedencézni :D.

Fildi   2015. 07. 29.

Annyira nem jó film, mint ahogyan azt beharangozták. Inkább egy egyszer nézhető, középszerű magyar vígjátéknak mondanám középszerű poénokkal. Egyszeri nézésre elmegy!

Enjoy   2017. 02. 09.

Tipikus magyar akció-vígjáték utánozhatatlan magyar humorral és magyaros elemekkel. Jól alakítanak benne az ismertebb és a fiatalabb színészek is. Szerintem egy jól sikerült film.

Mikor a Híradót nézik, műsorvezetőként Tóth Károly látható az eredeti archív felvételen.

(Davlev)

A filmben archív felvételeken, magyar és külföldi híradórészleteken keresztül megjelenik az 1989-es nyár több hazai történelmi eseménye, így többek között Nagy Imre újratemetése, Kádár János halála és temetése, valamint az abban az évben valóban megtörtént érettségitétel-kiszivárogtatási botrány is.

(harnas1207)

A 2001-es 32. Magyar Filmszemlén három díjat is elhozott. A legjobb első filmért kapott Török Ferenc, a legjobb női epizódszereplő Pápai Erzsi lett, ill. az internetes közönségszavazás alapján Török Ferenc megkapta a legjobb nagyjátékfilmnek járó díjat is.

(GaEnik)

16 évvel a premier után ismét nagyvásznon látható Török Feri legendás elsőfilmje, a Moszkva tér. Különleges mozi ez még mindig – és nem csak azért, amiért a legtöbbször emlegetjük. több»

Ebben a Török Ferenc által rendezett 2001-es filmben sok minden benne van. A rendszerváltozáskori Magyarország bizonytalanságai... több»