Közösség

Vélemény:

 

64 A csendmadár

(2019)

"..mind a saját valóságunkban élünk..."

 
Kinga Kecskeméti   2024.01.13 18:05
0

Régebben már láttam ezt a filmet, akkor is mély nyomot hagyott bennem, de nem emlékeztem az egész történetre. Most még jobban felkavart. A lelkünk mélyén valamennyien vágyunk veszélyes dolgok közelébe kerülni, vonz bennünket, csak legtöbben aztán mégis óvatosan kikerüljük, néhányan pedig vele sodródunk, nem törődve a következményekkel. Nem is maga a történet, hanem a főszereplő érzései, lelkének mély rezdülései vonzottak, teljesen azonosulni tudtam a félelmeivel, a vívódásaival, a kételkedéseivel. Alicia Vikander tökéletesen hozta a nehéz karaktert, gyakran Tang Weit juttatta eszembe a Late Autumn című filmből. Gyönyörűek voltak a Japánról készült felvételek, a fény-árny játékok, s nagyon fokozta a hangulatot az odaillő zene. Az is igaz, hogy nem való mindenkinek ez a film, vannak, akiknek biztosan nem nyeri el a tetszését, és vannak azok, akik szeretik a lassan kibontakozó, ázsiai beütésű, kevés szavú filmeket. S aminek nincs egyértelmű megoldása, csak töprengünk még órákon keresztül, hogy valóság volt-e vagy csak vízió, amit láttunk. Engem mindenesetre levett a lábamról.