Közösség

Vélemény:

 

79 Mission: Impossible - Leszámolás - Első Rész

(2023)

Fakul a franchise

 
Emmersson   2023.11.09 11:46
1

Nehéz olyan filmről írni, amely egy remek sorozat része, és ekkora csalódást okozott. Vagyunk páran úgy, hogy nagyon vártuk, nagyon akartuk szeretni, de végül lefittyedt szájszéllel álltunk fel a vászon elől. Sajnos, előjött a Hollywood-betegség, mint a legtöbb folytatásnál. Toljunk látványt, a góré (Tom Cruise az egész atyja) úgyis hozza a nézőket. Amit lehet, kaszkadőr nélkül csinál, a többi mehet CGI-jal. Csakhogy emellett elfelejtettek egy jó történetet írni! A negatív szereplő egy mesterséges intelligencia, ami ott van mindenütt, mint Isten és épp annyira megfoghatatlan. Hm... hol is láttam én ilyet, csak sokkal jobban kitalálva és megalkotva? Megvan: Person of Interest – ami egy remek sorozat. Itt az MI egy üres, súlytalan és egyáltalán nem fenyegetőnek tűnő izé. Hogy a csapat miért válik ismét ellenségévé a kormány(ok)nak, az sem tiszta. Tulajdonképpen a film végig egy menekülés, de Super Mario stílusban. Egy vagon pipa, lezuhan, hopp, eggyel feljebb. Még egy vagon, hopp... aztán ismét és ismét! Roppant unalmas. A női főszereplő nem jó színész. Nőnek is inkább maximum 7-es. A franc se tudja, honnan előszedett múltbéli ellenlábas is egy átlagos képű, felejthető senki. Minden és mindenki olyan szürke és fakó. Nem tudom, mit tartogat a tarsolyában Ethan, de nagyon ütősnek kell lennie, hogy felhúzza a sztorit közepesnél jobbra. De akárhogy is, ez a történet a gyengébbek közé tartozik.