Közösség

Vélemény:

 

79 Fuss

(2020)

Izgalmas thriller: Fuss

 
Petrus Rosidus Maximus   2022.03.05 16:10
0

Egy barátom ajánlotta ezt a filmet azzal, hogy egy nagyon feszült thriller, amely végig izgalmas. Gondoltam bevállalom egyik este és nem bántam meg. A Fuss (Run) valóban izgalmas és lendületes thriller, a műfaj tipikus jellemzőivel. Az indiai származású amerikai rendező, Aneesh Chaganty második filmje (rendezőként) kimondottan ígéretesnek mutatja a 31 éves direktort, akitől szerintem még sok jó thrillert kaphatunk. A főszerepben Sarah Paulson vonzó külseje dacára a frászt hozta rám, ami karakterét tekintve jó jel és azt mutatja, hogy a színésznő alkalmas a szerepre. Amit kicsit hiányoltam: az a látványosabb menekülések sora és egy markáns férfi karakter, aki heroikusabbá tehette volna az egészet. De persze így is kemény a sztori, rengeteg feszült jelenettel. Kapunk fordulatokat is, sőt egy furcsa csattanót a film legvégén. A tanulság is kimondatik: "ne bízz senkiben és mindig légy résen". A Netflix egyre jobb cuccokat kínál és ez a film is a pozitív példákat gyarapítja arra, hogy érdemes szétnézni itt időről időre. Értékelésem: 70%.