Közösség

Vélemény:

 

58 Marvelek

(2023)

Marvelek

 
Kinga   2023.11.20 08:55
1

Sziasztok! Tegnap láttuk a párommal 3D-ben. A látványelemek rendben voltak, itt-ott egy kis humor... Ami zavart: egy kicsit: „netflixes fílingem” volt. Ne értsetek félre, abszolút elfogadó vagyok meg „girlpower” meg minden, egyáltalán nem tartom magam rasszistának és még transznemű ismerősöm is van, akit tisztelek és szeretek... na DE... mostanában az az érzésem, hogy a filmszakmában ki kell pipálni a „kötelezőket”. Konkrétan: ahány főszereplő, annyi „rasszból”, a nők legyenek férfiasak, a férfiak nőiesek (lásd az egyik férfi főszereplőt, aki ha már a lányok egyike európai, másik afroamerikai, harmadik indiai, akkor kötelező módon csakis ázsiai lehet). Marvel kapitányunk pedig olyannyira férfias menyecske, hogy azt lestem: mindjárt lesz ott egy pikáns jelenet a valkűrrel... Kérdem én: minek? Ismétlem: abszolút felvilágosult és nyitott vagyok, csak úgy érzem, átestünk a ló túloldalára. Ami eddig tabu volt, azt most a filmszakma erőszakkal tolja le a torkunkon. Lassan már én érzem hülyén magam, amiért 40-es európai nőként ugyanilyen párt választottam magamnak, aki ráadásul férfi és ahelyett, hogy arrébb rugdosnám, hálás vagyok neki, amiért éppen lenyírja a füvet, vagy kinyit egy befőttesüveget... ez persze az én véleményem... ennek ellenére a film rendben van, a többi Marvelhez képest viszont bizonyosan nem fogjuk újra megnézni... ;)