Közösség

Vélemény:

 

91 The Morning Show

(2019)

The Morning Show

 
dandelion1983   2023.03.27 14:36
1

Nem igazán tudtam, mire számíthatok ettől a sorozattól, a két főszereplő neve láttán valami könnyed, csajos alkotást vártam. Hát, nem azt kaptam. Ha egyetlen szóval kellene jellemezni, akkor azt mondanám, hogy briliáns. Az első évad minden kockája, minden párbeszéde, minden szereplője olyan nagyon eltalált, hogy keresve sem tudnék benne hibát találni. Fordulatos, drámai, a karakterek jelleme összetett, közben betekintést nyerünk egy hírcsatorna mindennapjaiba. Nyilván ez a kép nem túl rózsaszín, félek, hogy a valóságban még ennél is keményebb világ ez. Én még korábban soha nem láttam hasonló sorozatot sem, a műfaját sem egyszerű meghatározni, elég sokféle. Szinte alig van olyan szereplő, akivel tudunk azonosulni, vagy akinek értjük, mi lakozik a lelkében. Sokszor megdöbbentő ez a fajta alakoskodás, képmutatás, senkiben sem lehet bízni, mindenki a saját érdekeit tartja szem előtt, és úgy gázol át másokon. Mégis magával ragad az egész. Ilyen intelligens, okos sorozatot még nem láttam, szinte mindegyik párbeszéd tökéletesen eltalált és sziporkázó. A második évad sajnos valóban kicsit gyengébbre sikerült, bár szerencsére az évad vége felé már szintet ugrik felfelé. Az első évad egyediségével ellentétben a második évad már helyenként szokványos. Kíváncsian várom, mit tartogat a harmadik évad.