Közösség

Vélemény:

 

94 Felhők

(2020)

" Nem kell haldokolnunk, ahhoz, hogy elkezdjünk élni"

 
Tonyka   2023.06.27 21:43
0

Jó ideje várt a sorára, nem mondhatni, hogy kedvelem a témát, mégis nagy becsben tartom a hasonló filmeket. Igaz, jó ideig győzködtem magam, mire valóban rányomtam a lejátszás gombra. Furcsák ezek a filmek, hisz annyira valóságosak, valódi, csontig hatoló drámák. Pár napra meg szoktak ütni, minden alkalommal átértékelem kicsit az életet és a saját gondjaimat. Az élet naponta produkál drámaibbnál drámaibb tragédiákat. Hajlamosak vagyunk ezeket úgy kezelni, hogy tőlünk távoli, minket ez nem érhet. Pedig az élet, a sors kiszámíthatatlan. Zach Sobiech utat mutat számunkra, nagyon különleges személyisége átsugárzik a filmkockákon. Pár másodpercre eltűnődik az ember, hogyan lehet ilyen teherrel tovább élni. Magam biztos összeroppannék, sőt szerintem az emberek nagy többsége. Ezért lenyűgöző az ő varázsa, elképesztő és fantasztikus, ahogyan kitölti az idejét. Rengeteg üzenetet kapunk, becsülni kell minden percünket, amit hatalmas problémaként élünk meg a hétköznapokban, az semmi ehhez képest. A család előtt le a kalappal, a kitartásuk, és ahogyan kezelik a helyzetet, példaértékű. A hasonló témájú filmeknél sosem vonok le, ezeket az élet írta, egyszerűen nem tudok és nem akarok kritikusként rájuk tekinteni. Szép feldolgozás, ráadásnak rengeteg valódi videó- és háttéranyag állt rendelkezésre. Igazán megható, ahogy a végén betekintést kapunk ezekbe a felvételekbe. Zach, keveset éltél, de nyomot hagytál, útmutatást, amiért hálás lehet neked a világ. Köszönjük!