Közösség

Vélemény:

 

81 One Piece

(2023)

Kelet eljön nyugatra

 
PolgarBalint   2023.09.25 01:16
0

Én kifejezetten utálom a keleti sorozatokat/filmeket, és az anime szó hallatán már borsódzik hátam, szóval lehet gondolni, hogy hogyan kezdtem ebbe bele, főleg úgy, hogy egy netlfixes adtaptációról van szó. Éééés egyszerűen imádtam, annyira magával ragadott a hangulat és az egész univerzum szinte logikátlan logikája, hogy számomra az év egyik legjobb sorozata. Az összes fő karakter annyira rétegelt és érdekes, hogy egytől egyig mindegyiket imádom, főleg úgy, hogy mindegyiknek van jellemviselkedése, amit képviselnek a karakterek egész végig. Ahogy láttam, az animéhez képest remek a megvalósítás mind casting és snitt szinten is, de azt sem szabad elfelejteni, hogy ez a 8 rész kb. 80 anime részt sűrített magába miközben nem tűnt tempósnak a cselekmény. A CGI is egészen jól működött, pedig nem egyszerű elképzeléseket kellett a képernyő elé vinni, amibe könnyen bele lehetett volna „bakizni”. És annyira magával ragadott az egész, hogy én már nem bírom kivárni a kövi évadot, ezáltal biztos nekikezdek az animének is.