JRD

Jeff Ward
Colton Osorio
Peter Gadiot
Emily Rudd

Eiichiro Oda betselling adatpációjának élőszereplős feldolgozása a Netflixen.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 2023.08.31. | Netflix (2023.08.31.)

2024.02.01 Bixho

Láttam az 1. évadot, és szerintem verhetetlen.

2023.09.08 hp

Bár még nem értem a végére, innen már aligha ronthatják el annyira, hogy rosszabb értékelést adjak. Végre ismét egy minőségi Netflix-sorozat, ami talán nem feltétlenül elégíti ki az eredeti manga rajongóinak minden vágyát, de az újonnan érkezőket be ... Több

2023.09.09 Robinson76

A manga ugyan siker, a sorozat már nem annyira

Mangát vagy képregényeket bizony nem igazán egyszerű sorozattá konvergálni, a készítők itt is tettek egy próbát vele, és biztonsági játékot játszva megtalálták azt a középutat, ami miatt se nem kiemelkedő, se nem rossz a széria. Mindazonáltal, hogy elismerem a sorozat erényeit, sajnos szembesülnöm kellett a negatívumokkal is, és miután ez amúgy sem az én világom, nálam ez így csak egy közepes.

2023.10.18 JRD

Bevallom, úgy ültem le megnézni a sorozatot, hogy hallottam, hogy ez egy manga élőszereplős feldolgozása. És mint olyan, érdekelni kezdett, hiszen egy képregény, egy anime, egy manga élőszereplős feldolgozása a legtöbb esetben nagy csalódást okoz a r... Több

2023.08.31 szemtelen

Élőszereplős manga

A „One Piece” egy évtizedek óta futó japán képregénysorozat élőszereplős sorozatváltozata, adaptációja. Nagy vonalakban „A Karib-tenger kalózai” filmekben látott elemeket tartalmazza. Egy csapat szimpatikus betyárról szól, akik a kincs után kutatnak, amely a Kalózok Királya címet adományozza annak, aki megtalálja. A „One Piece” a valaha volt egyik legnépszerűbb mangasorozat, és aki még nem találkozott vele, annak nem a legjobb kezdés a netflixes élőszereplős, különös kalózkaland. A rendező fejében átszűrődő szürreális álmok, az időnként gyereksorozatnak tűnő cselekmények érzékcsalódást okozhatnak, mindamellett, hogy a történet képi világa olykor varázslatos és elbűvölő. A vizuális és gyakorlati effektusoktól a vad akciójelenetekig és a megnyerő szereplőgárdáig a film jól működik. A nem kis költségvetésű sorozat egyértelműen gyengéd, szeretetteljes és parádésan idézi meg a fantáziavilág lakóit. Annak javaslom, aki szereti a látványos, megfoghatatlan show-műsort, és szívesen vesz részt egy óceánjáró kalandban; akinek a szívéhez közel áll az a gondolat, hogy a gyermekkori álmok felnőtt korban is számítanak.

Ahogyan a One Piece első mangafejezetében utaltak a Naruto mangára, úgy annak utolsó részében szintén utalást tettek amazra.Szerző: Lipót Testvér

Luffy szinkronszínésznője az animéből Mayumi Tanaka, az élőszereplős sorozatban Iñaki Godoy japán szinkronja.Szerző: Hupka Adrián

Eiichiro Oda, a One Piece eredeti mangájának alkotója a casting bejelentése alkalmából egyedi készítésű pólókkal ajándékozta meg az 5 főszereplőt, amelyeken a karaktereik illusztrációi szerepelnek.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 09. 22.)
Eiichiro Oda rekord eladású kalózos mangája, a One Piece a népszerű anime-feldolgozás után most egy élőszereplős sorozat formájában is megelevenedett. Ez az új széria sok tekintetben eltér az alapanyagától, de annak lényeges pontjait, és főleg a szellemiségét megőrizte. Több