One Piece

ONE PIECE

2024.02.01 Bixho

Láttam az 1. évadot, és szerintem verhetetlen.

2023.09.08 hp

Bár még nem értem a végére, innen már aligha ronthatják el annyira, hogy rosszabb értékelést adjak. Végre ismét egy minőségi Netflix-sorozat, ami talán nem feltétlenül elégíti ki az eredeti manga rajongóinak minden vágyát, de az újonnan érkezőket be ... Több

2023.09.09 Robinson76

A manga ugyan siker, a sorozat már nem annyira

Mangát vagy képregényeket bizony nem igazán egyszerű sorozattá konvergálni, a készítők itt is tettek egy próbát vele, és biztonsági játékot játszva megtalálták azt a középutat, ami miatt se nem kiemelkedő, se nem rossz a széria. Mindazonáltal, hogy elismerem a sorozat erényeit, sajnos szembesülnöm kellett a negatívumokkal is, és miután ez amúgy sem az én világom, nálam ez így csak egy közepes.

2023.10.18 JRD

Bevallom, úgy ültem le megnézni a sorozatot, hogy hallottam, hogy ez egy manga élőszereplős feldolgozása. És mint olyan, érdekelni kezdett, hiszen egy képregény, egy anime, egy manga élőszereplős feldolgozása a legtöbb esetben nagy csalódást okoz a r... Több

2023.08.31 szemtelen

Élőszereplős manga

A „One Piece” egy évtizedek óta futó japán képregénysorozat élőszereplős sorozatváltozata, adaptációja. Nagy vonalakban „A Karib-tenger kalózai” filmekben látott elemeket tartalmazza. Egy csapat szimpatikus betyárról szól, akik a kincs után kutatnak, amely a Kalózok Királya címet adományozza annak, aki megtalálja. A „One Piece” a valaha volt egyik legnépszerűbb mangasorozat, és aki még nem találkozott vele, annak nem a legjobb kezdés a netflixes élőszereplős, különös kalózkaland. A rendező fejében átszűrődő szürreális álmok, az időnként gyereksorozatnak tűnő cselekmények érzékcsalódást okozhatnak, mindamellett, hogy a történet képi világa olykor varázslatos és elbűvölő. A vizuális és gyakorlati effektusoktól a vad akciójelenetekig és a megnyerő szereplőgárdáig a film jól működik. A nem kis költségvetésű sorozat egyértelműen gyengéd, szeretetteljes és parádésan idézi meg a fantáziavilág lakóit. Annak javaslom, aki szereti a látványos, megfoghatatlan show-műsort, és szívesen vesz részt egy óceánjáró kalandban; akinek a szívéhez közel áll az a gondolat, hogy a gyermekkori álmok felnőtt korban is számítanak.

2023.11.12 Török389133

Néhány karakter nagyon jó, és látványosak a harcok, de a történet és a párbeszédek nagyon gyengék, úgyhogy a sorozat nagy része unalmas.

2024.01.22 RigbyTheMad

A kalózok királya

Az eredeti animét vagy mangát, mit tudom én, biztos, hogy nem néztük volna meg, mert az összestől hányni tudnék sajnos nagyon alják azok a fajta valamik. Viszont ezt most a Netflix az élőszereplős filmjével eltalálta, de nagyon. Összes szereplő nagyon jó benne. Egyedül a fekete hapsi, aki nagyon tenyérbemászó és ripacs benne! De mondjuk az jó, hogy a sorozat végére a karakterek fejlődnek. Várjuk a többi évadot!

2023.09.25 PolgarBalint

Kelet eljön nyugatra

Én kifejezetten utálom a keleti sorozatokat/filmeket, és az anime szó hallatán már borsódzik hátam, szóval lehet gondolni, hogy hogyan kezdtem ebbe bele, főleg úgy, hogy egy netlfixes adtaptációról van szó. Éééés egyszerűen imádtam, annyira magával ragadott a hangulat és az egész univerzum szinte logikátlan logikája, hogy számomra az év egyik legjobb sorozata. Az összes fő karakter annyira rétegelt és érdekes, hogy egytől egyig mindegyiket imádom, főleg úgy, hogy mindegyiknek van jellemviselkedése, amit képviselnek a karakterek egész végig. Ahogy láttam, az animéhez képest remek a megvalósítás mind casting és snitt szinten is, de azt sem szabad elfelejteni, hogy ez a 8 rész kb. 80 anime részt sűrített magába miközben nem tűnt tempósnak a cselekmény. A CGI is egészen jól működött, pedig nem egyszerű elképzeléseket kellett a képernyő elé vinni, amibe könnyen bele lehetett volna „bakizni”. És annyira magával ragadott az egész, hogy én már nem bírom kivárni a kövi évadot, ezáltal biztos nekikezdek az animének is.

2023.12.21 Viktória401828

Csodálatos a maga műfajában

Én mondjuk szeretem az eredeti animét is, ez ad hozzá pozitív és negatív lökést is, de mindenesetre félve ültem le megnézni. Szerintem ahhoz képest, hogy egy lerövidített élőszereplős verzió, nagyon eltalálták! A színészek szuperek voltak, és nagyon jól hozták a karaktereik lényegét, látszik, hogy sok energiát fektettek bele. A sztori nagyszerűen összefoglalta rövidebben a történteket (ami nem egyszerű), emellett kiemelt és kiegészített olyan részeket, amik a lelkét adják a világnak (ami nagyon furcsán nevetséges és mély egyszerre – sok rejtett szimbolikát használ). Egyszerűen nem tudtam abbahagyni a nézését, és alig várom, hogy folytassák!

2023.08.31 csenge

Kellemesen meglepődtem, egyáltalán nem rossz adaptáció - nyilván más, mint az anime, de mindenképpen érdemes volt megnézni. Sok régebbi példával szemben úgy éreztem, itt most tényleg megpróbálkoztak a rajongókra is gondolni. Természetesen nem tökéletes, de nekem tetszett.

2023.09.01 MethMan

Nagyon régi rajongóként, aki olvasta/olvassa a mangát, nyilvánvalóan nem éppen reális elvárásokkal álltam hozzá ehhez az adaptációhoz. Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy nem szörnyű. De meg kell jegyeznem, nem is jó. Látszik, hogy sok munkát fekte... Több