Az Idő Kereke

Az Idő Kereke

The Wheel of Time

1. évad (2021) - 8 epizód
2. évad - 8 epizód

Egy olyan világban, ahol létezik a mágia, csak néhányan képesek használni. Moiraine öt fiatal férfival és nővel találkozik, ami egy veszélyes, egész világra szóló kalandot indít útjának. Robert Jordan könyvei… Több

Premier: 2021 | Amazon Prime Video (2021.11.19.)

2023.10.01 tefnut

Ez nem a Wheel of Time...

Nálam az első évad nem kaszát, hanem kaszát, kapát és sok mindent kapott. Kezdjük azzal, hogy én olvastam a sorozatot, és az, ami ott (értsd a filmben) folyt, nem volt méltó a könyvhöz. KÖNYVADAPTÁCIÓ. Vagyis ezt mondták, sulykolták az emberekbe, de ... Teljes kritika

2022.01.31 jfruzsi97

Nagyon tetszett! Érdekes és izgalmas a története. Fordulatokkal teli és látványos. Tele természetfeletti erőkkel és lényekkel. Remélem, hogy lesz folytatása.

2022.01.26 Robinson76

Na de ki lesz az eljövendő Sárkány?

Egy olyan világban járunk, ahol az idő ciklikusan körbe-körbe jár, az emberek a haláluk után újjászületnek, és ezt nevezik az idő kerekének. A világ egyensúlyáért küzdő női rend tagjai elkezdik keresni az újjászületett Sárkányt, hogy megakadályozzák a Sötét Úr győzelmét és a Sötétség eljövetelét. A karakterek és az őket megalkotó színészek először nem kápráztattak el, aztán belejöttek a szerepükbe és összességében jól teljesítettek. A látványra nem lehet panasz, a jelmezek és a körítés minőségi munka, viszont a CGI lehetett volna valamivel jobb is... Ugyan a szériára a hullámzó minőség sajnos jellemző, de benne van a már készülőben lévő folytatásban a naggyá válás lehetősége. Bár az elején nem gondoltam volna, de várom a második évadot!

2023.09.12 fankbringa

Szép tájak elalvás elé

Az első 4 részt sikerült megnéznem. Ez még kevés ahhoz, hogy teljes körű véleményem legyen, úgyhogy azt tudom írni, ami az első benyomásom. Gyönyörű tájak, fantasztikus képi világ. Olyan, mint egy természetfilm. Frodó kalandozásait idézi fantasztikus hegységek között. Ez egy olyan sorozat, amit nagyon szívesen megnéztem volna egy 3 részes minisorozatként, mert kb. annyi van benne. A sorozat fele dögunalom. Olyan, mint követni egy focimeccset. Többnyire nem történik semmi, de néha van egy kapura rúgás, amiről könnyű lemaradni. Teljesen érdektelen eseményekkel és személyes élményekkel van tele a sorozat, ami csak arra jó, hogy átaludjam. Aki végre érdekes karakter lenne, azt megölik. Akinek a hátán kellene vinni a sorozatot, az meg többnyire bénázik. Most megnéztem a wikin, hogy ki a sárkány, így kb. letudtam a maradék részeket. Ha folytatom is, esetleg háttérzajként.

2022.12.17 Török389133

Ez sajnos nagyon gyenge volt. Egyetlen pozitívum, hogy a tájak gyönyörűek voltak, ellentétben a szörnyekkel, amik viszont elég bénán lettek megcsinálva. A történet érdekesen indul, de a 3. résztől kezdve már dögunalom lesz, alig történik valami, a párbeszédek borzasztóak, és az egész sorozat nagyon gagyi lesz.

A sorozat képernyőhöz igazítása során számos változtatást kellett végrehajtani. A The Wheel of Time producerei már megmutatták, milyen irányba indulhatnak el ezek a változások. Előreláthatóan a második évad a második és a harmadik könyv, a The Great Hunt és a The Dragon Reborn eseményeit fedi majd le.Szerző: jfruzsi97

Az eredeti regényekben a Két folyó legtöbb szereplője valójában meglehetősen fiatalabb, mint a sorozatban.Szerző: jfruzsi97